ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Edge 95 EdgeDeflector

Cytaty to nowość w Microsoft Edge – przydadzą się do pracy magisterskiej

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Pisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej to długi i żmudny proces. Promotorzy wymagają, by w takim dziele znajdowały się odniesienia do źródeł, czyli inaczej cytowania. Cytaty to nowa funkcja, która pojawi się w Microsoft Edge. Z pewnością usprawni pisanie niejednej pracy naukowej.

Cytowanie jest bardzo istotne w pracach studentów

Podczas robienia projektu uczniowie często zaczynają od wyszukiwania w Internecie. Przeszukują sieć, zbierając statystyki, liczby i inne informacje, aby tworzyć i udoskonalać swój referat. Najlepiej byłoby, gdyby uczniowie przytaczali też swoje źródła, gdy znajdą je podczas badań. Rzeczywistość jest jednak często zupełnie inna.

Cytowanie źródeł do badań jest powszechnym problemem przede wszystkim dla studentów; zarządzanie wieloma referencjami i źródłami badań nie jest łatwym zadaniem, nie mówiąc już o przetłumaczeniu ich na odpowiednie formaty cytowań, takie jak APA, MLA i Chicago. Po czasie może być trudniej cofnąć się i znaleźć źródła lub poprawnie sformatować cytaty.

Cytaty w Microsoft Edge

Nowa funkcja „Cytaty” w Microsoft Edge — teraz w wersji zapoznawczej — zapewnia studentom lepszy sposób zarządzania i generowania cytatów podczas wyszukiwania informacji online. Po włączeniu tej funkcji w Kolekcjach, Microsoft Edge automatycznie generuje cytaty, które studenci mogą łatwo wykorzystać później, gdy będą potrzebowali dopracować swoje badania na ostatni guzik.

cytaty w Microsoft Edge

Uczniowie (i nie tylko) mogą wypróbować „Cytaty” otwierając Kolekcje i wybierając „Włącz cytaty” z menu z trzema kropkami. Po włączeniu użytkownicy mogą przeglądać cytaty, klikając ikonę cudzysłowu na artykułach w ich kolekcji. Ikona ta otwiera okienko cytatów, w którym można kopiować lub edytować cytaty z artykułu w wybranym przez siebie formacie. „Cytaty” w Microsoft Edge obsługują zarówno cytaty w tekście, jak i pełne.

Warto dodać, że Microsoft wprowadza tę funkcję najpierw w trybie podglądu z możliwością włączenia jej na stałe do Edge w przyszłości. Celem „Cytatów” jest ulepszanie badań za pomocą Microsoft Edge i kolekcji. Ponieważ ta funkcja będzie używana przez ograniczoną grupę odbiorców (głównie uczniów, nauczycieli i naukowców), Microsoft zapewnił, że użytkownicy, którzy nie będą wykorzystywać tej funkcji, nie odczują wpływu Kolekcji na pamięć urządzenia. Pliki wymagane do „Cytowań” zostaną pobrane tylko przy pierwszym użyciu, a jeśli „Cytaty” nie są używane, pliki nie zostaną pobrane, a tym samym nie będą miały wpływu na wielkość Microsoft Edge. Zasoby, takie jak RAM i procesor, będą używane tylko wtedy, gdy używane są „Cytaty” lub gdy jest aktualizacja w pakiecie funkcji.

Obecnie automatyczne wyodrębnianie i tworzenie cytatów jest obsługiwane dla ustalonej liczby witryn akademickich i czasopism naukowych. Microsoft może rozszerzyć tę listę w przyszłości. W przypadku witryn, które nie są obsługiwane, użytkownicy mogą ręcznie dodać wymagane informacje, aby wygenerować cytaty.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy