ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Excel

Nowe typy danych w Microsoft Excel – usprawnią Twoją pracę w biurze

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Praca w biurze jest wręcz niemożliwa bez Microsoft Excel. To genialne narzędzie pozwala na ustalanie formuł, które przyspieszają i ułatwiają pracę. Teraz popularna aplikacja będzie potrafiła jeszcze więcej. typy danych w Microsoft Excel to naprawdę świetna funkcja.

Typy danych w Microsoft Excel

Do niedawna Microsoft Excel zezwalał tylko na dwa typy danych, tekst i liczby. Teraz zamiast prostych ciągów tekstu lub liczb same komórki mogą zawierać znacznie bardziej złożone wpisy, takie jak karty treści, obrazy, macierze, tablice i inne.

Zobacz także: Ale przekręt! Kurs kryptowaluty Squid runął o 99%!

typy danych microsoft excel

Taka możliwość była opracowywana przez wiele lat. Nowy poziom możliwości programu Excel z typami danych zaczął się już jakiś czas temu. Najpierw wprowadzono Akcje i Geografię, a w zeszłym roku Power BI i Power Query, które umożliwiają klientom pracę z własnymi danymi jako typem danych.

Teraz ponownie połączone typy danych zostaną przeniesione na zupełnie nowy poziom. Microsoft bowiem daje programistom maksymalną swobodę tworzenia w programie Excel. Jeszcze w tym miesiącu nowy interfejs API JavaScript w programie Excel będzie dostępny w wersji zapoznawczej. Ten nowy interfejs umożliwia programistom tworzenie własnych niestandardowych typów danych zawierających obrazy, jednostki, tablice i sformatowane wartości liczbowe obsługiwane przez ich własne niestandardowe źródło danych. Umożliwia również tworzenie niestandardowych funkcji, które mogą wykorzystywać te nowe typy danych programu Excel, zarówno jako dane wejściowe, jak i wyjściowe.

Te bardziej elastyczne struktury dają możliwość organizowania złożonych danych jako obiektów i udostępniania ich użytkownikom w bardziej naturalny sposób, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do pełnych informacji, na których użytkownicy skupiają się podczas ich analizy lub raportowania.

Ponadto użytkownicy będą mogli tworzyć własne dodatki lub rozszerzać już istniejące, aby wykorzystać moc typów danych, co zapewnia bardziej zintegrowane i nowej generacji środowisko w programie Excel. Możesz udostępniać typy danych w całej organizacji i tworzyć dodatki lub rozwiązania, które mogą łączyć typy danych z własną usługą lub danymi. Dzięki temu nowemu interfejsowi API Microsoft daje użytkownikom i programistom najwyższą moc, umożliwiając im lepszą organizację, dostęp i pracę z ich danymi.

Inne nowości wprowadzone ostatnio do Excela

Wraz z pojawieniem się Office’a 2021, Microsoft dodał do Excela następujące funkcje:

  • Funkcja XLOOKUP — pomaga znaleźć elementy w tabeli lub zakresie według wiersza w arkuszu programu Excel.
  • Obsługa tablic dynamicznych — nowe funkcje w programie Excel korzystające z tablic dynamicznych.
  • Funkcja LET – funkcja Excela, która umożliwia nadawanie nazw wynikom obliczeń.
  • Funkcja XMATCH – wyszukuje określony element w tablicy lub zakresie komórek i zwraca względną pozycję elementu.
  • Obsługa formatu OpenDocument (ODF) 1.3.
  • Zaktualizowana zakładka Draw.
  • Ulepszenia w wydajności.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy