ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft ClipChamp

Microsoft Clipchamp to nowy program do edycji wideo – idealny do TikToka

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W świecie TikToka, umiejętność edycji wideo jest bardzo ważna. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Windowsa 11 i zaprezentował Microsoft Clipchamp – program do edycji wideo.

Microsoft Clipchamp i jego funkcje

Microsoft clipchamp

Microsoft niedawno kupił Clipchamp – edytor wideo, który umożliwia przekształcanie wizji w rzeczywistość. Program koncentruje się na tym, aby tworzenie wideo było proste i przyjemne, bez utraty elastyczności, która pozwala dopracować szczegóły.

Zobacz także: Jak kupić kryptowaluty w bezpieczny sposób? Ja korzystam z Revoluta

Oto funkcje aplikacji, które warto poznać:

  • Osie czasu to dość standardowy interfejs do profesjonalnej edycji wideo, ale ponieważ jest przeznaczony dla codziennych redaktorów, oś czasu Clipchamp jest nieco inna. Projekt jest intuicyjny i umożliwia użytkownikom łatwe przeciąganie i upuszczanie treści, takich jak filmy i muzyka, które są umieszczane na osi czasu. Stamtąd wystarczy kilka kliknięć, aby wykonać proste zadania, takie jak przycinanie, usuwanie treści w nagraniu lub bardziej złożone czynności, takie jak dzielenie dźwięku z klipu wideo. W przeciwieństwie do innych platform stworzonych dla profesjonalistów, Clipchamp utrzymuje czystą i prostą oś czasu, jednocześnie zapewniając kontrolę nad swoim dziełem.
  • Narzędzia do tworzenia. Clipchamp ma kilka wbudowanych narzędzi do tworzenia. Kamera i rejestrator ekranu umożliwiają użytkownikom przechwytywanie treści bez opuszczania Clipchamp. Gdy nagranie jest gotowe, po prostu pojawia się na osi czasu, jak każda inna treść, gotowa do edycji. Co ciekawe, Clipchamp oferuje również generator zamiany tekstu na mowę obsługiwany przez Microsoft Azure — zawiera ponad 170 realistycznych głosów w 70 językach, dzięki czemu nie musisz szukać lektora ani tworzyć własnego!
  • Interesujące dodatki. Clipchamp rozumie, że tworzenie wideo to nie tylko materiał filmowy, ale także wszystkie specjalne elementy, które dodają do niego twórcy. Od animowanego tekstu w Twojej ulubionej czcionce po kolorowe filtry, Clipchamp oferuje wiele kreatywnych narzędzi oprócz podstawowych elementów. Aby uzyskać profesjonalny wygląd wideo, użytkownicy mogą dodawać przejścia lub kolorowe nakładki między klipami lub wymieniać elementy wizualne, nie naruszając ścieżki. Aby pozostać przy swojej marce, możesz stworzyć dla niej zestaw wypełniony określoną paletą kolorów, niestandardową czcionką i logo, aby każdy film pasował do Twojego stylu. Clipchamp zintegrował się nawet z GIPHY, aby zapewnić użytkownikom dostęp do stale rosnącej biblioteki gifów i naklejek.
  • Baza utworów. Clipchamp oferuje bogaty wybór ponad miliona utworów, efektów dźwiękowych, filmów i obrazów. Aplikacja skupia swój duży wybór zasobów w kolekcje o niewielkich rozmiarach, które przyspieszają wyszukiwanie dla użytkowników. Clipchamp dodaje kolekcje oparte na trendach, takich jak muzyka „Lo-fi chill”, filmy „fitness” oraz kolekcje sezonowe, aby dopasować się do Twojego kalendarza.
  • Szablony dla każdego. Rozpoczęcie od zera może być onieśmielające i czasochłonne. Na szczęście Clipchamp oferuje szablony wideo, aby ułatwić użytkownikom rozpoczęcie pracy. Niezależnie od tego, czy tworzysz ekran oczekiwania na transmisję na Twitchu, czy reklamę na Instagram, znajdzie się taki szablon, który Ci w tym pomoże. Przeszukaj niektóre kolekcje zebrane przez zespół Clipchamp, a następnie wybierz szablon, aby zobaczyć go na osi czasu, gotowy do edycji.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy