ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ekosystem Microsoftu Edge Microsoft 365

Microsoft Edge zintegrowany z Microsoft 365 – jedno idealne narzędzie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Jednym ze sposobów pomagania pracownikom w „mądrzejszej pracy” jest uproszczenie i bardziej intuicyjne przełączanie kontekstu w aplikacjach, z których korzystają na co dzień, takich jak aplikacje komunikacyjne i przeglądarka. Dlatego Microsoft Edge został zintegrowany z Microsoft 365.

Microsoft Edge zintegrowany z Microsoft 365

Microsoft Edge to teraz środowisko, które łączy się z aplikacjami platformy Microsoft 365, aby pomóc pracować szybciej i utrzymywać kontekst przez cały dzień i lepiej wykorzystać subskrypcję platformy Microsoft 365.

Zobacz także: Squid Game sezon 2 – wszystko, co musisz wiedzieć o hitowym serialu Netflixa

Microsoft Edge Microsoft 365

Przełączanie kontekstu nie ogranicza się do przemieszczania się między projektami; przełączanie się między aplikacjami wymagającymi uwierzytelnienia może być drażniące i może zakłócić koncentrację. Im łatwiej użytkownicy mogą poruszać się między aplikacjami, tym łatwiej będzie im zachować kontekst i skoncentrować się.

Aby ułatwić użytkownikom przełączanie tych aplikacji, Microsoft Edge może otwierać łącza z tym samym profilem, który rozpoznaje w programie Outlook lub Teams, aby zapewnić bezproblemowe uwierzytelnianie. Jest to jednokrotne logowanie w aplikacjach Microsoft 365 i Microsoft Edge i pozwala zaoszczędzić czas.

Lepsza organizacja pracy przy komputerze

Wyobraź sobie, że otrzymujesz wiadomość e-mail lub wiadomość Teams z ważnym łączem, ale pracujesz nad czymś innym. Zamierzasz do niego wrócić, ale ponowne znalezienie tego linku okazuje się… nieuchwytne. Brzmi znajomo?

Dziś znalezienie linku ukrytego w wiadomości e-mail lub na czacie jest bardziej sztuką niż nauką. Ale nie musi tak być. Aby ułatwić użytkownikom znajdowanie udostępnianych im linków podczas przełączania się między kontekstami, Microsoft umieścił je dokładnie tam, gdzie zwykle otwierają się linki: w przeglądarce.

Microsoft Edge Microsoft 365

W Microsoft Edge użytkownicy będą mogli wyświetlać łącza udostępnione im za pośrednictwem programu Outlook i aplikacji Teams (wcześniej otwarte lub nieotwarte) w nowym widoku Łącza udostępnione na pulpicie nawigacyjnym Historia, co zmniejsza trudności związane z próbą wydobycia e-maili lub wiadomości, w której link został pierwotnie udostępniony. Dzięki filtrom do sortowania według aplikacji, kto udostępnił link oraz daty/godziny, użytkownicy będą mieli precyzyjne narzędzia do znajdowania linków, których szukają, zamiast uciekać się do zbyt częstej prośby o ponowne wysłanie.

Microsoft Edge i ekosystem Microsoft 365 ułatwiają użytkownikom także ponowne odkrycie kontekstu. Gdy użytkownicy przeglądają łącze udostępnione za pośrednictwem programu Outlook lub aplikacji Teams, Microsoft Edge zapewni przydatny wysuwany pasek zawierający kluczowe informacje, takie jak osoba, od której zostało wysłane, aplikacja, z której zostało wysłane oraz fragment wiadomości. Użytkownicy mogą nawet wrócić do oryginalnej wiadomości z wysuwanego menu.

Microsoft 365 w przeglądarce

Posiadanie lepszych, bardziej połączonych środowisk w różnych aplikacjach to jeden ze sposobów, w jaki użytkownicy mogą „pracować mądrzej” przez cały dzień. Dlatego Microsoft również wprowadza najlepsze funkcje platformy Microsoft 365 bezpośrednio do Microsoft Edge.

Microsoft Edge Microsoft 365

Microsoft Edge ma już wbudowany pulpit nawigacyjny produktywności Microsoft. Dzięki karcie Office 365 na stronie Nowa karta — znanej również jako strona nowej karty Enterprise — użytkownicy mogą być na bieżąco i pracować wydajniej. Karty w górnej części pulpitu nawigacyjnego wyświetlają dynamiczną, odpowiednią zawartość, taką jak zdarzenia programu Outlook i często odwiedzane witryny programu SharePoint, a także nowe karty dotyczące list zadań do wykonania i wiadomości e-mail programu Outlook. Pasek wyszukiwania pulpitu nawigacyjnego ma również wbudowaną usługę Microsoft Search, dzięki czemu użytkownicy mogą wyszukiwać za pomocą zapytań, aby łatwo znajdować dokumenty platformy Microsoft 365, lokalizować ważne konwersacje w usłudze Teams lub znaleźć współpracownika, z którym można połączyć się w celu nowego projektu.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy