ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak zainstalować Windows

Naprawione błędy Windows 11 cieszą. Microsoft rozszerza dostępność

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wydaje się, że Windows 11 ma kiepski start, ponieważ wielu użytkowników zwleka z jego instalacją. Microsoft jednak przygotował całkiem przyzwoity system z kilkoma świetnymi nowościami. Nie zmienia to faktu, że nowe błędy Windows 11 straszą, tymczasem gigant z Redmond udostępnia go na kolejnych pecetach.

Zobacz także: Oto ostatni duży update Windowsa 10 – koniecznie sprawdź zmiany

Microsoft zwiększa dostępność nowej platformy

lg gram z dlaczego windows 11 za darmo

Dostępność systemu Windows 11 została zwiększona przez Microsoft, który wykorzystuje model uczenia maszynowego najnowszej generacji, aby zaoferować uaktualnienie do rozszerzonego zestawu kwalifikujących się urządzeń. Gigant zaleca uaktualnienie urządzeń do systemu Windows 11, aby korzystać z najnowszych funkcji i zaawansowanych zabezpieczeń. Deweloperzy nadal będą szkolić model uczenia maszynowego podczas stopniowego wdrażania, aby zapewnić płynne uaktualnianie. Microsoft zamierza również dostarczać aktualizacje statusu w miarę dalszego zwiększania dostępności.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10, możesz określić, czy Twoje urządzenie kwalifikuje się do uaktualnienia, korzystając z aplikacji PC Health Check lub sprawdzając specyfikacje, funkcje i wymagania dotyczące systemu Windows 11. Jeśli masz odpowiednie urządzenie, otwórz Ustawienia Windows Update i wybierz Sprawdź aktualizacje. Gdy uaktualnienie będzie gotowe dla Twojego urządzenia, zobaczysz opcję pobrania i zainstalowania.

Naprawione błędy Windows 11 cieszą

Microsoft błędy Windows 11 błędy

Oto nowa lista naprawionych błędów z października 2021 roku:

  • Instalacja drukarek może się nie powieść przy próbie połączenia z siecią. Ten problem zaobserwowano w urządzeniach, które uzyskują dostęp do drukarek za pośrednictwem serwera wydruku przy użyciu połączeń http.
  • Niestandardowe właściwości drukowania mogą nie być prawidłowo dostarczane klientom serwera wydruku. Ten problem nie spowoduje niepowodzenia operacji drukowania, ale klienci mogą drukować tylko z ustawieniami domyślnymi.
  • Instalacja drukarek przez Internet Printing Protocol (IPP) może się nie powieść. Wpływa na organizacje, które współużytkują drukarkę IPP za pomocą połączeń drukarki.
  • Odbieranie monitu o poświadczenia administracyjne za każdym razem, gdy próbujesz drukować. Ten problem dotyczył urządzeń w środowiskach, w których serwer druku i klient druku znajdują się w różnych strefach czasowych.
  • Problemy ze zgodnością z aplikacjami używającymi w swoich kluczach rejestru niektórych znaków spoza zestawu ASCII. Aplikacje, których to dotyczyło, mogą się nie otwierać i mogą powodować inne problemy lub błędy w systemie Windows.
  • Niektóre aplikacje na urządzeniach z procesorami AMD Ryzen mogą obniżać wydajność. Na urządzeniach z procesorami AMD Ryzen po aktualizacji do systemu Windows 11 zaobserwowano problem z opóźnieniem pamięci podręcznej L3.
  • Problemy ze zgodnością z oprogramowaniem sieciowym Intel „Killer” i „SmartByte”. Prędkości Internetu mogą być wolniejsze niż oczekiwano na urządzeniach, których dotyczy problem.

W tej chwili Microsoft pracuje nad rozwiązaniem jedynego znanego błędu, który dotyczy problemów z kompatybilnością między Oracle VirtualBox a Windows 11. Microsoft i Oracle znalazły problem ze zgodnością między VirtualBox i Windows 11, gdy zainstalowany jest Hyper-V lub Windows Hypervisor. Możesz nie być w stanie uruchomić maszyn wirtualnych (VM) i może pojawić się błąd.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uaktualniania, zastosowano na tych urządzeniach blokadę zgodności przed instalacją lub oferowaniem systemu Windows 11. Jeśli Twoja organizacja korzysta z funkcji Update Compliance, identyfikator zabezpieczenia to 35004082.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy