ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepsze aplikacje mac

Szybkie ładowanie w nowym MacBook Pro – jak to działa?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Dwa tygodnie temu Apple zaprezentowało nową serię MacBooków Pro. To niezwykle wyczekiwane komputery w gamie firmy, szczególnie biorąc pod uwagę, że poprzednia generacja nie była zbyt lubiana. W 2016 roku Apple dokonało wręcz rewolucji pozbawiając nowe modele portów innych niż USB-C/Thunderbolt 3 i niezwykle je odchudzając. Niezachwyciło to profesjonalistów. Teraz wróciło to, co wcześniej zabrano. No może nie wszystko, ale większość. Nowa generacja MacBooków Pro to dwa spore urządzenia wyposażone w porty HDMI czy gniazda kart SD. Zobaczyliśmy też magnetyczną ładowarkę MagSafe w trzeciej wersji oraz rewelacyjne ekrany mini-LED. Żeby wywołać trochę potrzebnych kontrowersji Apple dodało też notcha w wyświetlaczu, ale bez Face ID. Jedną z nowych funkcji komputerów jest szybkie ładowanie, jak ono działa?

Zobacz także: Problemy z AirPods Pro – Apple rozszerza program serwisowania

Szybkie ładowanie w nowym MacBook Pro – jak to działa?

Kiedy Apple ogłosiło nową linię MacBooków Pro na początku tego miesiąca, reklamowało obsługę szybkiego ładowania. Pozwala to uzyskać do 50% naładowania baterii w około 30 minut, ale istnieją pewne ograniczenia, o których należy pamiętać. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat szybkiego ładowania 14-calowego lub 16-calowego MacBooka Pro. Apple wyjaśnia w nowym dokumencie wsparcia:

14-calowy MacBook Pro i 16-calowy MacBook Pro z procesorem Apple obsługują szybkie ładowanie. Po podłączeniu odpowiedniego źródła zasilania i kabla możesz szybko naładować baterię do 50% w 30 minut.

szybkie ładowanie MacBook Pro

W przypadku użytkowników 16-calowego MacBooka Pro mamy dość ograniczone możliwości szybkiego ładowania. Apple twierdzi, że możemy szybko ładować tylko za pomocą zasilacza USB-C o mocy 140 W + kabla USB-C do MagSafe 3. Oznacza to, że chociaż 16-calowy MacBook Pro obsługuje również ładowanie za pomocą standardowego kabla USB-C na USB-C, możemy w pełni korzystać z szybkiego ładowania tylko podczas korzystania z MagSafe 3 ze względu na ograniczenia USB-C, jak to wcześniej ogłoszono.

Szybkie ładowanie nie jest tanie…

W pudełku z 16-calowym MacBookiem Pro znajdziemy jeden zasilacz USB-C 140 W + kabel USB-C do MagSafe 3. Jeśli jednak potrzebujemy wielu różnych konfiguracji, możemy kupić oddzielny zasilacz USB-C 140W od Apple za 499 złotych i kabel USB-C do MagSafe 3 za 249 złotych.

Według Apple, w przypadku 14-calowego MacBooka Pro mamy do wyboru kilka różnych opcji:

  • Zasilacz 140W USB-C + kabel USB-C do MagSafe 3;
  • Zasilacz 96W USB-C + kabel USB-C do MagSafe 3;
  • Zasilacz 96W USB-C + kabel do ładowania USB-C;
  • Pro Display XDR + kabel Thunderbolt 3;
  • Zewnętrzny wyświetlacz z zasilaniem 94W + kabel Thunderbolt 3 lub kabel USB-C.

W szczególności oznacza to, że MagSafe nie jest wymagany do szybkiego ładowania 14-calowego MacBooka Pro. Możemy użyć dowolnego kabla USB-C, o ile podłączony zasilacz ma co najmniej 96 W.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy