ważny update Windows 10 Update

[SPT #181] Koniecznie sprawdź ostatni, ważny update Windows 10

2 minuty czytania
Komentarze

Za nami całkiem pogodne i ładne oblicze jesieni, a przed nami chwile zadumy. Jeśli w ten specyficzny czas przegapiliście technologiczne newsy, czas najwyższy to nadrobić. Przed Wami kolejna edycja SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. W mijających dniach warto poznać ważny update Windows 10 – tym bardziej, jeśli nie masz nadal Windowsa 11.

Pochwała – Windows XP wiecznie żywy

Windows XP ma 20 lat.System ten był prawdziwą rewolucją w stosunku do wersji 95 czy 98. Użytkownicy pokochali XP za otwartość i dużą liczbę funkcji (jak na tamte czasy). Do dzisiaj systemu używa oddane grono fanów, którzy nie chcą zmieniać go na żaden inny. Oczywiście wiąże się to z niebezpieczeństwami, jakie czekają ich sprzęt, który jest podatny na zagrożenia ze strony cyberprzestępców. Nie zmienia to faktu, że Windows XP zawsze będzie kultową platformą.

macOS Monterey dostępny. Na systemy operacyjne dla komputerów Apple trafił duży update. Nową aktualizację można pobrać za darmo. Wśród nowości znajdzie się coś dla fanów FaceTime np. tryb portretowy. W Safari z kolei zobaczymy grupy kart i przywrócony starszy wygląd zakładek. Ponadto w macOS pojawią się funkcje skupienia, szybkie notatki i inne mniejsze ulepszenia, które wzbogacą doświadczenia użytkownika. Wszystkie nowości poznacie we wpisie Mariusza.

Bank Pocztowy wprowadza rewolucyjną kartę. Bank Pocztowy do oferty wprowadza kartę biometryczną. Jest to możliwe dzięki współpracy z MasterCard oraz Fiserv Polska S.A a także Thales. Niestety karta ma być dostępna jedynie dla klientów instytucjonalnych. Jak będzie działała? Każda transakcja będzie wymagała autoryzacji w postaci przyłożenia palca. Wtedy zapali się zielona dioda na karcie, która potwierdzi zgodność biometryczną. Co ciekawe, dane mają być przechowywane jedynie na karcie. To niejedyna nowość w tym temacie. Ostatnio popularne stają chipy wszczepiane pod skórę, dzięki którym można płacić nadgarstkiem.

Krytyka – ostatni ważny update Windows 10

Ostatni ważny update Windowsa 10. Mimo, że na wielu komputerach zaczął działać już Windows 11, to „dziesiątka” wciąż zdecydowanie dominuje. Zanim nowa platforma wyprzedzi starszego brata, minie co najmniej rok albo więcej czasu. Dziwi mnie zatem, że ostatni duży update dla tego systemu jest tak nieokazały. Czekają nas jedynie niewielkie poprawki i 3 nowe funkcje, które pozostawiają wiele do życzenia. Po szczegóły zapraszam do mojego wpisu.

Touch Bar to zmarnowany potencjał Apple. Firma z Cupertino pokazała niedawno nowe MacBooki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gigant zrezygnował z Touch Bara, który został wprowadzony 5 lat temu. Ten rewolucyjny pasek z dotykowymi klawiszami funkcyjnymi mógł zmienić oblicze laptopów. Niestety użytkownicy urządzeń Apple nie polubili tego rozwiązania, a deweloperzy nie robili nic, aby je rozwinąć. W związku z powyższym, firma z Cupertino postanowiła nie montować tej technologii w nowych urządzeniach.

Motyw