ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
produkty apple

Wszystkie produkty, których Apple ostatnio nie pokazało

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Październikowe wydarzenie Apple „Unleashed” przyniosło wprowadzenie na rynek procesorów M1 Pro i M1 Max, które napędzają zupełnie nowe 14- i 16-calowe notebooki MacBook Pro. Otrzymaliśmy również AirPods trzeciej generacji z dźwiękiem przestrzennym. Spójrzmy na wszystkie produkty, których Apple nie ogłosiło podczas październikowego wydarzenia.

Zobacz także: Funkcje macOS Monterey, których nowe komputery Apple nie otrzymają

Wszystkie produkty, których Apple ostatnio nie pokazało

Kolejny Mac mini miał korzystać z tego samego układu M1 Pro i M1 Max co MacBooki Pro, pojawiły się pewne oczekiwania, że ​​nowy sprzęt może pojawić się na październikowym wydarzeniu. Ale tak się nie stało.

Bloomberg poinformował, że nowy Mac mini będzie miał specyfikację identyczną jak nowy MacBook Pro, z maksymalnie 64 GB RAM, 10-rdzeniowym procesorem i 16 lub 32 rdzeniami graficznymi. Tymczasem Jon Prosser poinformował, że Mac mini wprowadzi również nową generację wzornictwa. Mówi się, że nowy komputer ma przeprojektowaną zewnętrzną obudowę z odblaskowym materiałem „podobnym do pleksi” w połączeniu z aluminium.

produkty apple

Prosser twierdził również, że nowy mini będzie wyposażony w dodatkowe porty w porównaniu do obecnego Maca mini z zasilaniem M1, w tym cztery Thunderbolt 3, dwa porty USB-A, Ethernet i HDMI. Może również korzystać z magnetycznego złącza zasilania, które firma Apple wprowadziła po raz pierwszy w 24-calowym iMacu na początku tego roku.

Nowy iMac Pro pozostaje zagadką

Nie spodziewaliśmy się, że Apple wypuści odświeżoną wersję komputera iMac na październikowym wydarzeniu, a z pewnością byłaby to niespodzianka! Po tym, jak 21,5-calowy iMac Intela został zastąpiony całkowicie przebudowanym 24-calowym modelem z chipem M1, firma pracuje nad następcą 27-calowego modelu.

Apple rzekomo wstrzymało prace nad większym odświeżeniem iMaca, aby skupić się na modelu 24-calowym na początku tego roku. Właśnie w tym tygodniu usłyszeliśmy, że Apple może jednak wypuścić 27-calową wersję dużego iMaca w 2022 roku, która będzie skierowany do profesjonalistów. Jest to przeciwieństwo do wcześniejszych plotek, że może on mieć wyświetlacz o przekątnej 30-32 cali. Spółka może pokazać 27-calowego iMaca na początku 2022 roku z ekranem mini-LED o odświeżaniu 120 Hz z trybem ProMotion.

Apple iMac

Mac Pro będzie ostatnim komputerem, który otrzyma procesor Apple

Spodziewamy się również, że w 2022 roku pojawi się aktualizacja Maca Pro z układem Apple Silicon. Bloomberg poinformował, że będzie on oferowany z 20 lub 40-rdzeniowym procesorem i opcjami GPU z 64 lub 128 rdzeniami. Jeśli chodzi o projekt, nowy Mac Pro może być o połowę mniejszy od obecnego Maca Pro.

Apple podobno pracuje również nad nowym zewnętrznym wyświetlaczem, który ma zintegrowany SoC A13, w tym silnik neuronowy. Oczekiwania dotyczące wprowadzenia na rynek nie są jasne, ale uważa się, że firma zarządzana przez Tima Cooka pracuje również nad bardziej przystępnym cenowo monitorem niż Pro Display XDR. Może to skończyć się innym produktem niż wyświetlacz z chipem A13.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy