ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg gram z dlaczego windows 11 za darmo

[SPT #180] Na co czekacie?! Dlaczego nie instalujecie Windows 11?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Listopad zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak dotrzemy do okresu zadumy i Halloween, wciąż zachęcam do regularnego czytania naszego portalu. Jeśli w mijających dniach tego nie robiliście, teraz macie okazję, aby przeczytać o najbardziej interesujących informacjach. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Najbardziej dziwi mnie fakt, dlaczego ludzie nie instalują systemu Windows 11.

Pochwała – to był tydzień Pixela

Bitcoin bije rekordy. Bitcoin to najpopularniejsza krypotwaluta. Kilka miesięcy temu stała się ona nawet oficjalnym środkiem płatniczym Salwadoru. Jej ostatni rekord to 64 888,99 USD za 1 BTC, który został ustanowiony w kwietniu tego roku. Waluta po kilkumiesięcznej korekcie w ostatnich dniach przebiła ten poziom! Obecny rekord wynosi już 66 943,50 USD za jednego bitcoina. Co ciekawe, wielu analityków wieszczy nawet poziom 100 000 USD na BTC, ale z drugiej strony niektórzy ostrzegają, że jej wartość może spaść nawet do zera. Czas pokaże, kto miał rację. 

Aplikacje Androida na Windows 11. Microsoft udostępnił insiderom możliwość testowania aplikacji Androida na Windows 11. Funkcja ta jest bardzo oczekiwana przez wszystkich użytkowników nowej platformy. Jej wprowadzenie było możliwe, dzięki rewolucji w Sklepie Microsoft, w którym pojawił się między innymi Amazon App Store. To właśnie ta aplikacji posłuży do instalowania programów Androida na Windowsie 11. Co ciekawe, gigant z Redmond stworzył też podsystem Windows dla systemu Android. 

Premiera Google Pixel 6 i 6 Pro. No i stało się, prawdziwe flagowce od Google zadebiutowały. Piszę „prawdziwe”, ponieważ trudno było to stwierdzić w przypadku Pixela 5 lub nawet 4. Tym razem jest inaczej – mamy do czynienia z urządzeniami, które mogą stanąć w szranki np. z serią Galaxy S21. Pixel 6 Pro bardzo mi się podoba z uwagi na pojemną baterię (5000 mAh), aparat peryskopowy, który umożliwia 4x zoom optyczny oraz świetny design. Pixel 6 Pro to smartfon, który wyróżnia się w tłumie podobnych urządzeń. Oczywiście wisienką na torcie jest czysty Android 12. Co ciekawe, cena flagowca nie jest porażająca, ponieważ najtańsza wersja kosztuje 899 dolarów – czyli znacznie taniej od Galaxy S21 Ultra w dniu premiery. 

Krytyka – dlaczego ludzie nie instalują Windows 11?

15.000 paczkomatów InPost. Wbrew pozorom to wcale nie jest dobra informacja. Tylko w mojej najbliższej okolicy jest ich co najmniej 5. Nie jestem zwolennikiem zaśmiecania przestrzeni miejskiej takimi urządzeniami. Brzydkie, białe kontenery z zamykanymi drzwiczkami są praktycznie wszędzie. Wygląda to naprawdę źle i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Szkoda, że InPost chociaż nie zmienił wyglądu paczkomatów, są one wyjątkowo paskudne. Za przykład niech służy Allegro, które postanowiło stworzyć „zielone” paczkomaty, które jakoś wkomponowują się w przestrzeń miejską. 

Dlaczego ludzie nie chcą instalować Windowsa 11? Nowa platforma będzie miała wyjątkowo trudny start. Według ankiety przeprowadzonej przez techradar, ponad 40% respondentów zwleka z zainstalowaniem nowej platformy. Użytkownicy chcą bowiem zrobić to dopiero za jakiś czas. Jest to trochę niezrozumiałe – Windows 11 ma obecnie niewielką liczbę błędów, a dodaje wiele nowych funkcji, jak chociażby ulepszony sklep i nowe Menu Start. 

Sprawdź najnowsze wpisy