ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook Air 2022

MacBook Air 2022, czyli nowa nazwa i ciekawe rozwiązania

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W 2020 roku Apple zapowiedziało, że wszystkie komputery firmy otrzymają procesory zaprojektowane w Cupertino. Pod koniec tego samego roku zobaczyliśmy pierwsze tego efekty w postaci MacBooka Air, MacBooka Pro oraz Maca mini wyposażonych w układy z serii M. Cały proces zaplanowano na dwa lata i został przeprowadzony dość ostrożnie. Pierwsze modele nie różniły się niczym z wyglądu od poprzedników z chipami Intela, ewidentnie Apple nie chciało ryzykować wprowadzając nową konstrukcję. Jednak w tym roku, kiedy wiemy że przejście okazało się sukcesem zobaczyliśmy pierwsze całkowicie nowe komputery w postaci 24-calowego iMaca, a potem 14 i 16-calowego MacBooka Pro. Co jednak z najpopularniejszym modelem? MacBook Air 2022 będzie wyposażony w białą ramkę i taką klawiaturę, układ M2, tylko porty USB-C, MagSafe i kolory podobne do nowego iMaca.

Zobacz także: Nowy iPhone SE, czyli wszystko według sprawdzonej formuły

MacBook Air 2022, czyli nowa nazwa i ciekawe rozwiązania

MacBook Air nowej generacji będzie miał kilka funkcji zaadaptowanych z nadchodzących modeli MacBooka Pro, według Dylandkt, który ma doświadczenie w dostarczaniu dokładnych szczegółów na temat planów Apple.

MacBook Air 2022

Nadchodzące modele będą miały konstrukcję dość podobną do nowych MacBooków Pro, ale zyskają cieńszą obudowę, białe ramki i inny kształt. Będzie dostępny w opcjach kolorystycznych podobnych do 24-calowego iMaca, o czym słyszeliśmy wcześniej. Według informatora, klawiatura będzie miała ten sam odcień złamanej bieli, co ramki, i będzie wyposażona w pełnowymiarowe klawisze funkcyjne oraz kamerę internetową 1080p.

MacBook Air 2022 nie całkiem, jak MacBook Pro

Maszyna nie będzie miała slotu na karty SD ani portu HDMI, co wraz z designem będzie odróżniało ją od MacBooka Pro. Air będzie korzystał z układu nowej generacji M2, będącego następcą M1. Nie oczekuje się, że będzie tak potężny jak ‌M1‌ Pro i ‌M1‌ Max, ponieważ będzie skierowany do urządzeń o mniejszej mocy.

MacBook Pro

Wcześniejsze plotki wskazywały, że chip M2 będzie miał taką samą liczbę rdzeni obliczeniowych (osiem), ale dziewięć lub dziesięć rdzeni graficznych zamiast siedmiu lub ośmiu. Mówi się, że Apple projektuje zasilacz o mocy 30W do nowego komputera i mówi się, że urządzenie nie ma wentylatorów, podobnie jak obecny MacBook Air‌ z M1. Inne przecieki sugerowały, że nowy MacBook będzie wyposażony w wycięcie z przodu, takie jak MacBook Pro, co być może ma sens, jeśli będzie miał kamerę internetową 1080p i konstrukcję w stylu modelu Pro. Jednocześnie byłby to nietypowy wybór projektowy z białymi ramkami. Tańszy komputer może otrzymać wyświetlacz mini-LED, ale Dylandkt twierdzi, że technologia ProMotion nie zostanie uwzględniona. Potencjalnie trwają również prace nad zmianą nazwy, ponieważ Apple rzekomo rozważa tylko „MacBook”.

Plotki sugerują, że nowa generacja zostanie wydana w połowie lub pod koniec 2022 roku.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy