ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
grupa polsat plus box go logo

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, czyli Grupa Polsat Plus cały czas się rozwija

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Istnieje takie powiedzenie, że ten, kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy i ciężko oczekiwać, że bez rozwoju utrzymamy się na tej samej pozycji. Doskonale świadoma jest tego Grupa Polsat Plus, która w ostatnim czasie wprowadziła tak dużo zmian, że chciałbym je Wam pokrótce przedstawić w niniejszym materiale.

Grupa Polsat Plus wciąż przyspiesza, a zmiany widać na każdym kroku

Pierwsza, kluczowa zmiana w omawianej firmie dotyczy samej wizualizacji. Grupa Polsat stała się Grupą Polsat Plus i wraz z ogłoszeniem tej decyzji do gry weszły między innymi nowe logotypy oraz podejście do konsumenta. Przede wszystkim mówimy o spójności — już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Plus i Polsat razem pozwalają osiągnąć znacznie więcej. Do gry weszło także nowe hasło Ty rządzisz. Wybierz swoje wszystko, które najlepiej oddaje ofertę grupy. To konsument decyduje o tym, czego potrzebuje i w jakiej formie.

grupa polsat plus podzial

Plus, czyli lider technologii 5G z kolejnymi ciekawymi rozwiązaniami

Plus na kartę logo

Przechodząc po drzewku marek Grupy Polsat Plus, zacznijmy od Plusa. Operatora sieci Plus zapewne nikomu nie muszę przedstawiać. To jeden z czterech najważniejszych graczy na rynku. Plus wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do usług, o czym świadczy rozwój technologii 5G. Operator może pochwalić się już zasięgiem w ponad 700 miejscowościach za sprawą ponad 2700 stacji bazowych. To przekłada się na dostęp do 5G dla ponad 17 milionów mieszkańców Polski. Jeszcze mało? Firma ustanowiła rekord szybkości komercyjnej sieci 5G, wynoszący ponad 1 Gb/s. Wisienką na torcie jest fakt, że każdy abonament w ofercie Plusa z miejsca oferuje dostęp do omawianej technologii łączności.

Oczywiście operator nie skupia się wyłącznie na 5G. Nowymi udogodnieniami dla klientów została możliwość zawierania umów w punktach sprzedaży w ramach elektronicznego podpisu. To wszystko zwieńcza usługa eSIM, o której Plus również nie zapomniał.

Telewizja w 4K, czyli poznajcie Polsat Box

polsat

Szybki internet już mamy, więc może pooglądamy telewizję? Cyfrowy Polsat świadczy dzisiaj usługi pod nową marką Polsat Box i zapewnia dostęp do TV na trzy różne sposoby — satelitarny, kablowy IPTV i internetowy OTT. Ceny pakietów zaczynają się już od 20 złotych miesięcznie, ale klient może w szerokim zakresie dostosowywać to, co chce oglądać w ramach szerokiej oferty pakietów podstawowych i dodatkowych. Tu warto się zatrzymać i nadmienić między innymi bardzo bogaty pakiet sportowy, gdzie po jego zakupie otrzymujemy dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych, czy też filmowy z dostępem do kanałów filmowo-serialowych premium.

polsat box 4k dekoder

Kolejną zmianą jest pojawienie się nowego dekodera, czyli widocznego powyżej polsat box 4K. Jak sama nazwa wskazuje, mówimy o obsłudze telewizji w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście sprzęt obsługuje także wiele innych istotnych funkcji typu reStart (odtwarzanie od początku), TimeShift (zatrzymywanie i przewijanie), CatchUP (powrót dl materiałów do 7 dni od emisji) i nPVR (nagrywanie w chmurze). Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać telewizję ze sobą w ramach dedykowanych aplikacji, do których możemy właśnie przejść.

Polsat Box Go i Polsat Go dla tych, którzy chcą oglądać na życzenie

polsat box go

Polsat Box Go i Polsat Go możecie już dobrze znać za sprawą naszego osobnego artykułu, gdzie rozkładamy obie usługi na czynniki pierwsze i podpowiadamy, co i kiedy warto wybrać. W dużym uproszczeniu są to aplikacje, które pozwalają odtwarzać materiały na życzenie (VOD) albo w przypadku Polsat Box Go również oglądać telewizję na żywo. W przypadku Polsat Go mówimy o dostępie do szerokiej bazy filmów i seriali Telewizji Polsat, które dostępne są bezpłatnie (AVOD — z reklamami). Tymczasem Polsat Box Go pozwala w ramach subskrybowanych pakietów (bez reklam) oglądać nawet ponad 120 kanałów TV, transmisje ze wszystkich najważniejszych wydarzeń sportowych i korzystać z przepastnej bazy filmów (także w 4K), seriali premium, programów rozrywkowych i bajek.

Polsat Box Go pakiety

Zobacz też: Doładowania cykliczne w Plus na kartę, czyli wygoda przede wszystkim.

Tak też prezentuje się Grupa Polsat Plus, której ostatnie zmiany faktycznie pozwalają zauważyć, czego dzisiaj potrzebują klienci. Tymi jesteście także Wy, więc dajcie znać, co sądzicie o powyższych usługach? Może właśnie poszczególne przemiany sprawiły, że już myślicie o wyborze jednej z nich?

Wpis powstał we współpracy z Grupą Polsat Plus

Sprawdź najnowsze wpisy