ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kevin sam w domu LEGO

Poczuj się jak Kevin sam w domu – LEGO wprowadziło świetny zestaw!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kevin sam w domu to kultowy film, który puszczany jest zazwyczaj przez Polsat w Wigilię lub Boże Narodzenie. Co ciekawe, Kevin sam w domu będzie dostępny w sprzedaży w zestawie LEGO. O co dokładnie chodzi? Zapraszam do artykułu.

Jak powstał ten niesamowity projekt?

Kevin sam w domu LEGO

Projekt domu Kevina został stworzony przez Alexa Storozhuka. Twórca twierdzi, że kultowy tytuł jest nostalgiczny i sprawia, że ​​za każdym razem ma ciepłe wspomnienia z dzieciństwa, jak go ogląda. Ostatnim razem zadał sobie pytanie: „Dlaczego nie ma zestawu LEGO Home Alone?”. Pomyślał, że będzie to świetna współpraca i komplementarność marek i przystąpił do stworzenia domu Kevina z klocków LEGO. 

Zobacz także: Ludzie nie chcą Windowsa 11 nawet za darmo

Co ciekawe, plan domu McCallisterów można znaleźć w sieci. To na jego podstawie powstał projekt. Największym wyzwaniem dla twórcy było stworzenie drugiego piętra. Alex chciał jak najbardziej zbliżyć się do prawdziwego planu domu, a biorąc pod uwagę jego skalę – nie było to takie proste. 

Kevin sam w domu LEGO

Z wywiadu z twórcą dowiadujemy się, że pierwsza wersja prototypu powstała w tydzień. Warto przy okazji zaznaczyć, że projekty IP są nieco łatwiejsze do promowania niż projekty niezwiązane z IP. Home Alone to dobrze znany i lubiany klasyk na całym świecie, więc w zasadzie wystarczyło, że Alex podzielił się projektem w mediach społecznościowych i cała machina ruszyła. Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach bardzo potężne medium. Do promocji projektu twórca korzystał głównie z Instagrama i znalazł tam mnóstwo osób, które pomogły w promocji. Twitter pomógł dotrzeć do Macaulaya (aktora, który grał Kevina), który chętnie podzielił się tym projektem na profilu. 

Projekt otrzymał aż 10 000 głosów za wprowadzeniem do sprzedaży. Stało się to w 10 miesięcy od opublikowania go w Internecie. Co ciekawe, twórcy bardzo podoba się to, jak wyszła kuchnia i uwielbia domek na drzewie Kevina, a także tyrolkę!

Kevin sam w domu w zestawie od LEGO

Nowy zestaw LEGO został pierwotnie zasugerowany przez grupę LEGO Ideas, w której użytkownicy mogą zgłaszać własne pomysły na nowe zestawy. Co ciekawe, część z nich LEGO faktycznie wdraża do rzeczywistości i produkuje — jednocześnie przekazując 1% opłaty licencyjnej oryginalnemu projektantowi. W przypadku domu McCallistera pierwotnym projektantem jest Alex Storozhuk z Winnicy na Ukrainie. 

Kevin Lego

Sam zestaw domu Kevina składa się z 3955 elementów i wygląda naprawdę okazale. Oczywiście w zestawie znajdują się także włamywacze, którzy próbują dostać się do środka. Ponadto znajdziemy tu też wiele ukrytych pułapek, a nawet wycinankę z Michaelem Jordanem. Projekt jest naprawdę bogaty w szczegóły i oddaje charakter filmu. 

Zestaw będzie dostępny w sprzedaży w oficjalnym sklepie LEGO już od 1 listopada w cenie 249,99 USD. Jak na tak duży projekt, nie jest to wysoka cena. Myślę, że niejeden fan filmu ucieszyłby się z takiego prezentu na święta. 

Źródło: LEGO, theverge

Sprawdź najnowsze wpisy