ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje Androida w Windows 11 Amazon App Store

Już można testować aplikacje Androida na Windows 11! Co nas czeka?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 wzbudził wielką ekscytację wśród fanów systemu, ale nie tylko. Microsoft przygotował nielada gratkę dla użytkowników Androida. Od pewnego czasu wiadomo, że aplikacje Androida będą działały na Windows 11. Gigant z Redmond w końcu rozpoczął testy nowej funkcji.

Aplikacje Androida trafiają na Windows 11

Windows to najbardziej otwarta platforma na świecie dla twórców. Częścią zaangażowania w otwartość jest przyjmowanie partnerskich technologii i treści, które zapewniają wspaniałe wrażenia. A to, co czyni Windowsa otwartym, to różnorodność dostępnych aplikacji. Dlatego wraz z systemem Windows 11 gigant z Redmond wydał nowy sklep Microsoft Store, aby zaprezentować najlepsze doświadczenia programistów, elastyczny i przejrzysty model handlu oraz wprowadzenie aplikacji dla systemu Android. Właśnie rozpoczęły się testy tej funkcji dla Windows Insiders.

Zobacz także: Ludzie nie chcą Windowsa 11 nawet za darmo

Aplikacje Androida w Windows 11 Amazon App Store

Aplikacje i gry na Androida dołączają do szerszego katalogu, który zawiera wszystko, czego szukasz — od gier po zwykłe, wyrafinowane pakiety produktywności, a także doświadczenia społecznościowe, narzędzia do kreatywności i niszowe aplikacje dla hobbystów.

Amazon App Store

Amazon Appstore to sklep, dzięki któremu będzie można bawić się aplikacjami na Androida.

Uruchamianie programów na system z zielonym robotem w Windows 11 będzie łatwe i zintegrowane — dokładnie tak, jak można by się tego spodziewać. Możesz łatwo uruchamiać te aplikacje obok siebie za pomocą nowej funkcji Snap Layouts, przypinać je do menu Start lub paska zadań i obsługiwać je za pomocą myszy, dotyku lub rysika. Aplikacje na Androida są również zintegrowane z Alt + Tab i Widokiem zadań, aby pomóc Ci szybko przechodzić między aplikacjami, które są dla Ciebie najważniejsze. Możesz wyświetlać powiadomienia z aplikacji na Androida w Centrum akcji lub udostępniać schowek między programem dla systemu Windows a aplikacją na Androida. 

Dzięki współpracy z Amazonem i popularnymi twórcami aplikacji, już można testować kilka przykładowych aplikacji:

  • Gry mobilne: Lords Mobile, June’s Journey, Coin Master i inne.
  • Czytanie: ciesz się czytaniem ulubionej książki za pomocą Kindle lub serii komiksów cyfrowych i przesuwaj strony z łatwością jednym palcem.
  • Treści dla dzieci: ucz swoje dziecko umiejętności matematycznych, czytania i pisania dzięki nagradzanej Khan Academy Kids lub buduj nowe przestrzenie cyfrowe za pomocą Lego Duplo World.

Microsoft pracuje z Amazonem nad wprowadzeniem kolejnych ulepszeń.

Podsystem Windows dla systemu Android

Aby umożliwić korzystanie z tego typu doświadczeń, Microsoft wprowadza nowy składnik systemu Windows 11 o nazwie Podsystem Windows dla systemu Android, który obsługuje sklep Amazon Appstore i jego katalog. Podsystem obejmuje jądro Linux i platformę Android opartą na projekcie Android Open Source Project (AOSP) w wersji 11. Jest on dystrybuowany za pośrednictwem sklepu Microsoft Store w ramach instalacji Amazon Appstore, co pozwoli użytkownikom być na bieżąco w miarę kontynuacji obsługi większej liczby interfejsów API, możliwości i scenariuszy. Podsystem działa w maszynie wirtualnej Hyper-V, podobnie jak podsystem Windows dla systemu Linux. Rozumie, jak mapować środowisko wykonawcze i interfejsy API aplikacji w środowisku AOSP na warstwę graficzną systemu Windows, bufory pamięci, tryby wejściowe, urządzenia fizyczne i wirtualne oraz czujniki.

Podsystem Windows w systemie Android

Podsystem Windows dla systemu Android jest dostępny w pełnym spektrum typów procesorów Windows (AMD, Intel i Qualcomm). Microsoft współpracuje z firmą Intel, aby wykorzystać technologię Intel Bridge, aby umożliwić aplikacjom typu Arm-only uruchamianie na urządzeniach AMD i Intel, umożliwiając klientom uzyskanie najszerszego zestawu aplikacji na najszerszym zestawie urządzeń.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy