ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
autouzupełnianie microsoft

Autouzupełnianie Microsoft to funkcja, która ułatwi surfowanie w Internecie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft stoi za wieloma popularnymi produktami i usługami. Najbardziej znany jest system Windows oraz pakiet Office. Jednak gigant ma w zanadrzu też inne programy np. przeglądarkę Edge. Na tym jednak nie koniec. Przykładowo Autouzupełnianie Microsoft to mało znane udogodnienie, które może ułatwić i przyspieszyć surfowanie po Internecie.

Autouzupełnianie Microsoft

Czy kiedykolwiek popełniłeś błąd podczas wpisywania adresu i Twoja przesyłka nie została do Ciebie dostarczona lub dostał ją ktoś inny? Czy zawsze musisz wyciągnąć kartę kredytową za każdym razem, gdy chcesz kupić coś online? Dla tych, którzy doświadczyli tych codziennych niedogodności, Microsoft ogłasza obsługę autouzupełniania adresów i informacji o płatnościach w aplikacji Microsoft Authenticator wraz z istniejącą obsługą haseł!

Zobacz także: Układ Słoneczny skrywa tajemnicę – Ziemia może mieć bliźniaka!

Autouzupełnianie Microsoft

Podobnie jak w przypadku haseł, autouzupełnianie przechowuje teraz adresy i informacje o płatnościach przy użyciu Twojego konta Microsoft. Jeśli nie zsynchronizowałeś jeszcze danych autouzupełniania na urządzeniu mobilnym, otwórz aplikację Microsoft Authenticator, przejdź do karty Hasła i po prostu rozpocznij synchronizację danych. Upewnij się, że wybrałeś Authenticator jako domyślnego dostawcę autouzupełniania.

Gdy to zrobisz, możesz teraz automatycznie uzupełniać swoje adresy lub informacje o płatności, po prostu otwierając swoje ulubione aplikacje lub witryny i wybierając z sugestii autouzupełniania.

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, możesz automatycznie uzupełniać adresy i informacje o płatnościach za pomocą rozszerzenia Microsoft Autofill dostępnego w sklepie internetowym Google.

Bezpieczeństwo i szybkość wypełniania informacji

autouzupełnianie microsoft

Dzięki aplikacji Microsoft Authenticator logowanie jest łatwe, wygodne i bezpieczne. Możesz zalogować się do swojego konta Microsoft za pomocą telefonu bez użycia hasła. Wystarczy wprowadzić nazwę użytkownika, a następnie zatwierdzić powiadomienie wysłane na telefon. W procesie weryfikacji dwuetapowej jest używana druga warstwa zabezpieczeń w postaci odcisku palca, funkcji Face ID lub numeru PIN. Pozwala to uzyskiwać dostęp do wszystkich produktów i usług firmy Microsoft, takich jak Outlook, OneDrive, Office i nie tylko. Od teraz możesz także bezpiecznie zapisać swój adres lub informacje o płatności, dzięki czemu nie będziesz musiał wpisywać ich ponownie ani popełniać błędów. Twoje adresy będą synchronizowane między urządzeniami i mogą być wypełniane automatycznie, w tym na urządzeniach stacjonarnych za pomocą Microsoft Edge lub rozszerzenia Microsoft Autofill w Google Chrome.

Autouzupełnianie Microsoft

Microsoft poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów. Wszystkie dane autouzupełniania są szyfrowane zarówno na urządzeniu, jak i w chmurze podczas synchronizacji między urządzeniami.

Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa, użytkownicy, którzy automatycznie wypełniają informacje o płatności w Authenticator, będą musieli zweryfikować swoją tożsamość za pomocą „gestów biologicznych”. Gwarantuje to, że tylko prawowity właściciel urządzenia może uzyskiwać dostęp do haseł i informacji o płatności oraz automatycznie uzupełniać je.

Celem rozszerzonych funkcji Autouzupełniania Microsoft jest pomaganie użytkownikom w dostępie i wypełnianiu ich danych w prosty i bezpieczniejszy sposób. 

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy