Apple AirPods premiera

Apple AirPods w nowej wersji – ta premiera nie jest pewna

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Już jutro kolejne wydarzenie Apple. Całość odbędzie się o godzinie 19:00 naszego czasu, ponownie online. Wszystko wskazuje na to, że główną gwiazdą wydarzenia będą nowe komputery firmy z Cupertino, a konkretnie MacBooki Pro. W końcu iPady Pro nowej generacji to modele świeże z wiosny 2021 roku, iPad oraz iPad mini zadebiutowały miesiąc temu, tak samo jak iPhone czy Apple Watch. Został nam jeszcze iPad Air, ale przecież dla niego Tim Cook nie zorganizuje odrębnego keynote. Od wielu miesięcy plotkuje się o dużych zmianach w MacBooku Pro i właśnie przyszedł na to czas. No i mamy jeszcze AirPods, które od lat nie doczekały się nowej wersji. Czy premiera jest możliwy razem z komputerami? A może zobaczymy je wiosną?

Zobacz także: Problemy z AirPods Pro – Apple rozszerza program serwisowania

Apple AirPods w nowej wersji – ta premiera nie jest pewna

Apple odświeży ofertę MacBooków Pro podczas wydarzenia 18 października, ale według analityków debiut AirPods 3 nie jest pewny, mimo że słuchawki są gotowe. W notatce dla inwestorów widzianej przez AppleInsider główny analityk Wedbush, Daniel Ives, podzielił się niektórymi ze swoich oczekiwań dotyczących poniedziałkowego wydarzenia Apple Unleashed. Analityk uważa, że ​​wydarzenie skupi się na modelach z układami M.

Apple AirPods premiera

Główną gwiazdą pokazu będzie odświeżony MacBook Pro ze zaktualizowanym chipsetem, nazwanym M1X. Oczekuje się, że firma z Cupertino wypuści zarówno 14-calowego MacBooka Pro, jak i 16-calową wersję ze zaktualizowanym układem, większą liczbą opcji portów i wyświetlaczem mini-LED.

Wydarzenie Unleashed już jutro

Wedbush spodziewa się również aktualizacji Maca mini, która wprowadzi specyfikacją zgodną z nowymi modelami MacBooka Pro. Ives twierdzi, że układ M1X jest rewelacyjnym nowym procesorem i świetnie się sprawdzi w najważniejszym chyba komputerze Mac. To chyba nie jest niespodzianka.

AirPods stanowią większą niewiadomą dla analityka. Chociaż wierzy, że Apple prawdopodobnie ogłosi nowy model słuchawek, zauważa, że ​​pojawienie się AirPods jest nadal przedmiotem dyskusji. Według łańcucha dostaw, nowe AirPods 3 są na liniach produkcyjnych i obecnie czekają na wysyłkę. Jednak Ives zauważa, że ​​nie ma zgody co do tego, czy firma faktycznie wyda zaktualizowane słuchawki w poniedziałek, czy w późniejszym terminie.

Apple AirPods premiera

Co z AirPods?

Analityk twierdzi, że AirPods 3 będą miały konstrukcję w stylu AirPods Pro, ale z nowymi silikonowymi końcówkami dousznymi, dłuższym czasem pracy baterii i krótszymi trzonkami. Uważa, że ​​Apple może dostarczyć do klientów blisko 100 milionów sztuk słuchawek, jeśli zaprezentuje nowe modele w poniedziałek. 

Pierwsza wersja bezprzewodowych słuchawek AirPods została wydana na rynek w grudniu 2016 roku, zaraz po premierze iPhone 7, czyli pierwszego smartfona firmy bez wejścia słuchawkowego. Model drugiej generacji pojawił się w marcu 2019 roku, a zimą tego samego roku otrzymaliśmy AirPods Pro. Rok temu do gamy słuchawek dołączył flagowy, wokółuszny model AirPods Max.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy