ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zapowiedzi Netflix

[SPT #179] Najpopularniejsze seriale Netflixa – idealne na jesień

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Za oknem zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie. Jesienny wiatr nie nastraja do wychodzenia z domu. Jeśli w tej szarej rzeczywistości jakimś cudem przegapiliście najważniejsze informacje z naszego portalu, teraz jest szansa, aby to nadrobić. Przed Wami kolejna edycja SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia, a w niej najpopularniejsze seriale Netflixa.

Pochwała

Najpopularniejsze seriale Netflixa. Gigant pochwalił się ostatnio najpopularniejszymi tytułami, jakie kiedykolwiek zostały wydane na platformie. Lista jest okazała, bowiem liczy aż 34 seriale. Warto do niej zajrzeć, ponieważ jest szansa, że znajdziecie coś dla siebie, czego jeszcze nie oglądaliście. 

Oficjalne narzędzia Windows 11 do pobrania. Systemy operacyjne mają to do siebie, że czasami możemy przez przypadek doprowadzić do ich nieprawidłowego działania albo całkowitego zawieszenia. Często winne jest szkodliwe oprogramowanie lub niewłaściwa zmiana ustawień systemowych. W takich wypadkach przydaje się backup oraz narzędzia, dzięki którym zainstalujemy ponownie platformę na czystym dysku. Warto więc pobrać już teraz odpowiednie pliki i mieć je w razie awarii na zewnętrznym nośniku. 

Technologiczny tydzień. Dość nietypowo, ponieważ w tym akapicie chciałbym zwrócić uwagę na ekscytujący tydzień, jaki nas czeka. Chodzi o trzy konferencje. Trzech gigantów pokaże świetne produkty, na które czeka wielu użytkowników. 18 października odbędzie się konferencja Apple, na której prawdopodobnie zobaczymy nowe komputery. Dzień później Google pokaże smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Z kolei na 20 października Samsung zaplanował wydarzenie Unpacked 2. Trudno jednak wskazać, jakie urządzenia pokaże koreański gigant. 

Amazon Prime w Polsce. Chyba mało kto oczekiwał Amazon Prime w Polsce i to w tak rewelacyjnej ofercie! Za 49 zł rocznie dostajemy cały pakiet usług, jaki wchodzi w Prime. Znajduje się tu darmowa wysyłka przedmiotów sprzedawanych przez Amazon, dostęp do platformy Amazon Prime Video, gdzie znajduje się wiele świetnych filmów oraz Amazon Prime Gaming. Jeżeli to jest mało przekonujące, można wypróbować tę usługę na 30 dni za darmo!

Autonomiczny bus ponownie w Gdańsku. Nie wydaje mi się, żeby takie pojazdy w krótkim czasie na stałe zagościły na polskich drogach, jednak jest to interesująca ciekawostka. Niewielki autonomiczny bus wrócił na Gdańskie drogi, jednak tym razem na Cmentarz Łostowice. Wcześniej był testowany w okolicach oliwskiego zoo. Z takiego pojazdu z chęcią skorzystają seniorzy, a o ich bezpieczeństwo zadba np. system kamer oraz wykrywania przeszkód. 

Oczyść swój dysk w szybki i łatwy sposób. Niektóre opcje Windowsa 10 czy 11 pozwalają w łatwy sposób oczyścić pamięć na dysku. Polecam skorzystać z funkcji Pamięć, która automatycznie będzie usuwała niepotrzebne pliki. Warto spróbować też narzędzia do oczyszczania dysku i manualnie ustawić, które katalogi mają zostać opróżnione. To jednak nie wszystkie możliwości – zapraszam do mojego wpisu po więcej. 

Sprawdź najnowsze wpisy