ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szybkie ładowanie Apple Watch

Szybkie ładowanie Apple Watch Series 7 – wszystko, co musisz wiedzieć

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Jedną z najważniejszych funkcji Apple Watch Series 7, który zadebiutował w miniony piątek, jest szybkie ładowanie. Apple zrobiło wiele na temat tej poprawy tej opcji, ale jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać. Firma z Cupertino twierdzi, że dzięki nowej funkcji poziom naładowania baterii zegarka może wzrosnąć z 0% do 80% w około 45 minut. Tim Cook i spółka opublikowali też nowy dokument wsparcia, szczegółowo opisujący specyfikę szybkiego ładowania w Apple Watch Series 7.

Zobacz także: Problemy z AirPods Pro – Apple rozszerza program serwisowania

Szybkie ładowanie Apple Watch Series 7 – wszystko, co musisz wiedzieć

W zestawie z Apple Watch Series 7 znajduje się nowy magnetyczny kabel szybkiego ładowania ze złączem USB-C. Różnica względem poprzedniej wersji polega na tym, że wokół ładowarki magnetycznej ma aluminium zamiast plastiku.

Szybkie ładowanie Apple Watch

Chociaż Apple dołącza kabel do pudełka z Series 7, możesmy go również kupić osobno. Kabel mierzy 1 m długości i jest dostępny za 149 zł. Model to A2515, więc upewnijmy się, że kupujemy ten konkretny model – jest jeszcze wersja wydana na rynek kilka lat temu, też z USB-C, ale bez fast charging. Druga to wtyczka sieciowa. W ramach ciągłego skupiania się na zmniejszeniu śladu węglowego, Apple nie umieszcza już tego elementu w pudełku z zegarkiem. Oznacza to, że będziemy musieli użyć tego, który już mamy, lub kupić nowy.

Apple twierdzi, że każdy zasilacz USB-C obsługujący USB Power Delivery o mocy 5W lub lepszy jest zdolny do ładowania Apple Watch Series 7. Z oferty firmy z Cupertino musimy wybrać jednak taki, który zapewnia minimum 18W.

Szybkie ładowanie Apple Watch

Szybkie ładowanie Apple Watch Series 7 – specyfikacja

Czego potrzebujemy?

  • Zasilacz Apple 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 61 W, 87 W lub 96 W USB-C;
  • Porównywalny zasilacz USB-C innej firmy, który obsługuje USB Power Delivery (USB-PD) o mocy 5 W lub większej.

Jeśli używasz MagSafe Duo lub magnetycznej stacji ładującej od Apple, nie skorzystasz z możliwości szybkiego ładowania, niezależnie od używanego kabla lub zasilacza. Możemy jednak umieścić krążek szybkiej ładowarki w dowolnej stacji dokującej innej firmy.

Szybkie ładowanie Apple Watch

Problem z MagSafe Duo

Wraz z wprowadzeniem modeli iPhone 12 w zeszłym roku spółka pokazała ładowarkę MagSafe Duo, która jest w stanie jednocześnie ładować iPhone i Apple Watch, ale niestety jest pewien problem. Series 7 nie ładuje się szybko po podłączeniu do MagSafe Duo, ponieważ używa standardowego krążka do szybkiego ładowania.

Firma Aple potwierdziła, że ​​ładowarka nie jest w stanie szybko naładować „siódemki” w dokumencie pomocy technicznej. Być może producent wyda aktualizowaną wersję akcesorium, która obsługuje szybkie ładowanie Apple Watch Series 7, a pojawi się w przyszłości. Właściciele nowego zegarka, którzy już posiadają obecną wersję, będą musieli zadowolić się standardowymi prędkościami ładowania.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy