ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Edge 96 funkcje z monitorem haseł

Microsoft Edge nie będzie zmorą dla Menedżera Zadań

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wydajność ma kluczowe znaczenie dla pracy. Aby mieć pewność, że przeglądarka nie spowalnia pracy, Microsoft ulepsza Edge. Pracuje również nad tym, aby pomóc użytkownikowi zrozumieć, w jaki sposób Microsoft Edge wykorzystuje zasoby urządzenia w aplikacji Menedżer Zadań, aby zapewnić szybkie i wydajne przeglądanie sieci.

Zobacz także: Układ Słoneczny skrywa tajemnicę – Ziemia może mieć bliźniaka!

Przeglądarka potrafi być problemowa

Microsoft Edge 94 z monitorem haseł

Wyobraźmy sobie, że pewnego dnia przeglądasz Internet i nagle komputer zaczyna zwalniać, włącza się wentylator, a pecet robi się gorący. Nie masz pewności, co powoduje problem, więc otwierasz Menedżera zadań, aby spróbować zdiagnozować problem. Po otwarciu Menedżera zadań trudno jest zrozumieć, co korzysta z zasobów przeglądarki, więc losowo zamykasz karty w nadziei, że rozwiąże to problem z wydajnością.

Niezrozumienie tego, co dzieje się na Twoim komputerze, może być bardzo frustrującą sytuacją i dlatego Microsoft chce ulepszyć to doświadczenie podczas korzystania z Edge. Mając to na uwadze, wprowadzono ulepszenia w sposobie wyświetlania przeglądarki w Menedżerze zadań Windows. Zmiany są teraz dostępne dla insiderów, którzy samodzielnie hostują system Windows 11 i znajdują się w stabilnej wersji Edge 94. Celem przy wprowadzaniu tych ulepszeń jest umożliwienie lepszego zrozumienia, dokąd trafiają Twoje zasoby oraz pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji w przypadku wystąpienia problemów z wydajnością.

Microsoft Edge nie będzie zmorą dla aplikacji Menedżer Zadań

Obecnie po otwarciu Menedżera zadań systemu Windows i rozwinięciu Microsoft Edge na karcie Procesy zobaczysz listę procesów o nazwie Microsoft Edge. Widać to na obrazku.

microsoft edge menedżer zadań

Dzięki najnowszym ulepszeniom Menedżera zadań systemu Windows zobaczysz teraz szczegółowy widok procesów Microsoft Edge. Oto jak przeglądarka jest prezentowana w Menedżerze zadań Windows, z najnowszymi ulepszeniami:

microsoft edge menedżer zadań

Ulepszenia te obejmują:

  • W przypadku procesu przeglądarki, procesu GPU i procesu crashpad zobaczysz typ procesu z opisową nazwą i ikoną (np. „Przeglądarka”, „Proces GPU” lub „Crashpad).
  • W przypadku procesów narzędziowych, wtyczek i rozszerzeń zobaczysz typ procesu i nazwę usługi, wtyczki lub rozszerzenia.
  • W przypadku procesów renderujących:
    • W przypadku kart zobaczysz słowo „karta” oraz nazwę i ikonę witryny (Uwaga: w przypadku kart InPrivate nazwa witryny zostanie usunięta, a ikona zmieni się na domyślną ikonę karty).
    • W przypadku ramek podrzędnych (zwykle używanych w reklamach) zobaczysz słowo „ramka podrzędna”, a po nim adres URL ramki podrzędnej.

Wiersze Edge w Menedżerze zadań nie zawsze są osobnym procesem. Niektóre procesy zawierają wiele elementów i będą reprezentowane przez wiele wierszy.

Istnieje wiele sposobów na rozróżnienie, które elementy znajdują się we własnym procesie, a które współużytkują proces.

Microsoft chce zapewnić ten sam poziom szczegółowości w Menedżerze zadań systemu Windows, co w Menedżerze zadań przeglądarki, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, dokąd trafiają Twoje zasoby i podejmować świadome decyzje w przypadku wystąpienia problemów z wydajnością.

Należy zauważyć, że Menedżer zadań systemu Windows pokazuje inną wartość pamięci niż Menedżer zadań przeglądarki. 

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy