ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Błędy iOS 15

Apple naprawia błędy w iOS 15 i wydaje kolejną aktualizację

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple udostępniło dziś iOS 15.0.2, drugą aktualizację systemu operacyjnego iOS 15, który został wydany we wrześniu. iOS 15.0.2 pojawia się półtora tygodnia po premierze iOS 15.0.1, niewielkiej aktualizacji poprawiającej błędy. iOS 15.0.2 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, musimy przejść do Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia.

Zobacz także: Twój stary iPhone dostał aktualizację – sprawdź nowości

Apple naprawia błędy w iOS 15 i wydaje kolejną aktualizację

Zgodnie z informacjami o wydaniu aktualizacja rozwiązuje problem, który mógł powodować, że obrazy zapisane w bibliotece zdjęć z Wiadomości znikają po usunięciu powiązanej wiadomości lub wątku.

iOS 15.0.2 rozwiązuje również problem, który mógł powodować, że skórzany portfel iPhone’a z MagSafe nie łączył się z aplikacją Znajdź, oraz błąd, który mógł powodować, że AirTag nie pojawiały się w zakładce przedmiotów w aplikacji Znajdź. Naprawiono także błąd, który mógł powodować, że CarPlay nie mógł otwierać aplikacji audio, a także problem, który mógł powodować niepowodzenie przywracania urządzenia lub aktualizacji w modelach iPhone 13. podczas korzystania z Findera lub iTunes. Pełne informacje o wydaniu firmy Apple znajdują się poniżej:

Błędy iOS 15

Uaktualnienie zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a:

  • Zdjęcia zachowane w bibliotece zdjęć z aplikacji Wiadomości mogły zostać usunięte po usunięciu powiązanego wątku lub wiadomości;
  • Skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a może nie łączyć się z siecią usługi Znajdź;
  • AirTag może nie pojawiać się na karcie Przedmioty w aplikacji Znajdź;
  • CarPlay może nie otwierać aplikacji audio lub rozłączać się podczas odtwarzania;
  • Odtwarzanie urządzenia przy użyciu Findera lub iTunes może zakończyć się błędem w przypadku modeli iPhone’a 13.

Apple wydaje także iPadOS 15.0.2

Firma wydała również iPadOS 15.0.2 dla modeli iPada, z poprawkami dotyczącymi błędu Wiadomości, błędu AirTag oraz błędu, który mógł spowodować niepowodzenie przywracania lub aktualizacji urządzenia na iPadzie mini 6 podczas korzystania z Findera lub iTunes.

Strona wsparcia bezpieczeństwa Apple dla aktualizacji mówi, że iOS i iPadOS 15.0.2 usuwają lukę, która może pozwolić aplikacji na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra, błąd, który według Apple mógł być aktywnie wykorzystywany. Z tego powodu wszyscy użytkownicy powinni jak najszybciej zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji.

Błędy iOS 15

Apple Watch Series 3 dostaje ważną aktualizację

Pojawił się także watchOS 8.0.1, niewielka aktualizacja systemu operacyjnego watchOS 8, który został ujawniony po raz pierwszy we wrześniu. watchOS 8.0.1 pojawia się trzy tygodnie po premierze watchOS 8.

Zgodnie z informacjami o wydaniu Apple dotyczącymi aktualizacji, system naprawia kilka błędów Apple Watch Series 3, które wpłynęły na postęp aktualizacji oprogramowania i ustawienia ułatwień dostępu.

  • Postęp aktualizacji oprogramowania może nie być dokładnie wyświetlany w przypadku niektórych użytkowników Apple Watch Series 3;
  • Ustawienia ułatwień dostępu mogły nie być dostępne dla niektórych użytkowników Apple Watch Series 3.

Źródło: Apple, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy