ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 11 Dynamic Refresh Rate

Aktualizuj Windows 11! Oto, dlaczego nie warto się tego bać

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Jednym z elementów procesu stałego udoskonalania systemu Windows jest tworzenie i wydawanie aktualizacji oprogramowania oraz poprawek. Aktualizacje te są dostarczane na Twoje urządzenie przez cały obsługiwany cykl życia urządzenia. Bardzo ważne jest, aby regularnie aktualizować Windows 11.

Bezpieczeństwo Windows 11 to podstawa

Dbanie o to, aby urządzenie było stale aktualne, jest ważne dla jego bezpieczeństwa, a także zapewnia jego prawidłowe działanie. Nie musisz pamiętać o sprawdzaniu dostępności aktualizacji — na komputerze połączonym z Internetem system Windows 11 robi to automatycznie co jakiś czas (usługodawca internetowy może naliczać opłaty). Możesz sprawdzić, czy dla Twojego urządzenia są dostępne jakiekolwiek oczekujące lub opcjonalne aktualizacje, przechodząc do Ustawienia | Aktualizacje i zabezpieczenia | Windows Update.

Zobacz także: Układ Słoneczny skrywa tajemnicę – Ziemia może mieć brata bliźniaka!

Windows Update

Ważne jest, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku, aby zainstalować aktualizacje, konieczne może być też sprawdzenie, czy Twój sprzęt jest nadal obsługiwany przez producenta.

Aktualizacja jakości a aktualizacja funkcji

Warto rozróżniać dwa pojęcia dotyczące aktualizacji Windows 11:

  • Aktualizacja dotycząca jakości systemu Windows to przyrostowa aktualizacja systemu Windows, która zawiera poprawki błędów i rozwiązania problemów dotyczących bezpieczeństwa i zawiera poprawki wielu funkcji.
  • Aktualizacja funkcji systemu Windows to aktualizacja zawierająca nowe funkcje. Aktualizacja funkcji zawiera również wszystkie poprzednie aktualizacje jakości, stosownie do przypadku.

Aby otrzymywać comiesięczne aktualizacje dotyczące jakości, klienci muszą korzystać ze wspieranej wersji systemu Windows. Aktualizacje dotyczące jakości systemu Windows są zbiorcze, każda z nich jest tworzona na podstawie poprzedzających ją aktualizacji.

Warto też pamiętać, że nowe wersje systemu Windows 11 będą wydawane raz na rok. Klienci powinni zawsze instalować najnowszą wersję, zanim wsparcie dla bieżącej wersji dobiegnie końca, aby zachować wsparcie oferowane przez firmę Microsoft.

Nie martw się o pamięć wewnętrzną

lg gram z windows 11

Rozmiar systemu operacyjnego Windows dostarczanego z urządzeniem oraz ilość wolnego miejsca w pamięci masowej potrzebnego do pobierania i instalowania aktualizacji systemu Windows są bardzo zmienne, ponieważ zależą od wielu czynników. Czynniki wpływające na ilość wolnego miejsca potrzebnego do pobrania i zainstalowania aktualizacji to m.in.: wersje systemu Windows zainstalowane wcześniej na komputerze, ilość wolnego miejsca do ponownego wykorzystania, które obecnie jest zajęte przez pliki systemu Windows (takie jak plik stronicowania pamięci wirtualnej lub plik hibernacji), aplikacje zainstalowane na urządzeniu i sposób przechowywania przez nie danych. Podczas aktualizacji system Windows spróbuje automatycznie zwolnić wystarczającą ilość miejsca. Jeśli okaże się, że automatyczne czyszczenie nie wystarcza, zostanie wyświetlone narzędzie, które ułatwia zwolnienie dodatkowego miejsca. Możesz także samodzielnie zwolnić miejsce.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy