ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
noc innowacji

Dziś Noc Innowacji — znamy listę wydarzeń. Co warto zobaczyć?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Nadszedł czas na kolejną edycję przedsięwzięcia, jakim jest Noc Innowacji. W sobotę 9 października uczelnie, instytucie i laboratoria staną otworem przed zwiedzającymi, pozwalając im zobaczyć, jak od kuchni powstają technologie oraz innowacyjne przedsięwzięcia. Wiele inicjatyw odbywa się w formie zdalnej i można w nich uczestniczyć z dowolnego miejsca.

Czym jest Noc Innowacji?

Z pewnością słyszeliście kiedyś o Nocy Muzeów. W ustalony wcześniej dzień instytucje kulturalne w całym kraju otwierają się dla zwiedzających, często są dostępne do późnych godzin wieczornych i to za darmo. Podobnie jest z Nocą Innowacji, tyle że uczestniczą w niej podmioty związane z szeroko rozumianymi innowacjami i technologiami. W tym roku odbywa się trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Jest ono częścią Digital Festival. Już 9 października swoje drzwi dla zwiedzających otworzą miejsca, w których powstają technologie zmieniające świat — informuje fundacja Digital Poland.

Ciekawe wydarzenia offline

  • 11:00 – 12:30 – Symulacje w medycynie. Pokazy w Centrum Symulacji Medycznej WSEI – Lublin. Wymagana rejestracja.
  • 17:00 – 21:00 – Elektrotechnika wokół nas, pokazy wysokonapięciowe – Wrocław.
  • 18:00 – 22:00 – Zwiedzanie Kinguin Esports Performance Center w Warszawie – pierwszego profesjonalnego ośrodka szkoleniowego dla organizacji e-sportowych w Europie.
  • 19:00 – 20:30 – Jak układamy atomy? – Od osadzania kryształu po detektor na Marsie (Ożarów Mazowiecki), wymagana rejestracja.
  • Wirtualna sala zbrodni we Wrocławiu

Swoje wydarzenia organizuje również wiele uczelni wyższych. Szczegóły znajdziecie na liście wszystkich wydarzeń offline w ramach Nocy Innowacji.

Ciekawe wydarzenia online

Większość wydarzeń odbywa się w formie zdalnej lub hybrydowej. Oto wybrane pozycje z listy:

Lista wszystkich wydarzeń online w ramach Nocy Innowacji.

Czytaj także: Policyjny dron w akcji — kierowcy nie mieli pojęcia, że są nagrywani

Noc Innowacji 2021 – podsumowanie

Jak widać, interesujących wydarzeń nie brakuje i dotyczą one różnych tematów, takich jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, bioinformatyka i nie tylko. Łącznie swoje drzwi dla zwiedzających otworzy ponad 80 miejsc w kraju. Każdy fan nowych technologii zapewne znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje. Warto korzystać, tym bardziej że udział w niemal wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

źródło: Digital Poland

Sprawdź najnowsze wpisy