ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 11 deweloperzy programiści

Windows 11 to raj dla deweloperów z korzyścią dla użytkownika

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 został zbudowany, aby odblokować pełną moc komputera. System operacyjny umożliwia dostarczanie nowych i innowacyjnych aplikacji, rozwijanie firmy w wybrany przez siebie sposób oraz ułatwia tworzenie programów, umożliwiając korzystanie z narzędzi i struktur, których już używasz i które znasz. Windows 11 to jak dotąd najbardziej otwarta platforma Microsoftu, która umożliwia tworzenie i uruchamianie najszerszej gamy aplikacji.

Microsoft Store bardzo ważnym ogniwem zmian

Najważniejsze zmiany w Windows 11 obejmują:

  • Nowy sklep Microsoft.
  • Udoskonalenia i aktualizacje w zakresie tworzenia stron internetowych i natywnych.
  • Aktualizacje systemu projektowania Fluent.
Funkcje Windows 11

Nowy sklep Microsoft Store jest bardziej otwarty i umożliwia Tobie i Twoim klientom większą produktywność i łatwe znajdowanie najlepszych aplikacji. Stawia na otwartość, uczciwość i innowacyjność. Oznacza to, że w sklepie dostępnych jest więcej aplikacji bez konieczności aktualizowania modeli biznesowych lub ponownego pisania programów; więcej aplikacji można znaleźć dzięki zaktualizowanym zasadom, które umożliwiają znajdowanie niezależnych cyfrowych programów sklepowych za pomocą wyszukiwania.

Zobacz także: „No Time To Die” to najgorszy Bond z Danielem Craigiem

Usprawnione tworzenie aplikacji internetowych i natywnych

Windows 11 został stworzony z myślą o programistach — aby stworzyć platformę, która zapewnia bezproblemowe środowisko programistyczne bez względu na to, jaką aplikację tworzysz. Microsoft nieustannie uczy się z przeszłości i rozumie, że wizja, innowacyjność i kreatywność mogą naprawdę się rozwijać, gdy narzędzia, funkcje i doświadczenia są łatwe w użyciu. Dlatego podjęto kroki, aby ułatwić programowanie w systemie Windows.

Windows 11 deweloperzy programiści

WebView2 jest teraz częścią systemu operacyjnego dla każdego. Znacznie poprawiono wydajność i zmniejszono rozmiar dysku, zużycie pamięci i czas uruchamiania aplikacji WebView2 poprzez twarde połączenie z przeglądarką Edge. A dla tych, którzy tworzą progresywne aplikacje internetowe, ulepszono integrację pulpitu i wrażenia użytkownika dzięki nowym, opartym na standardach i eksperymentalnym funkcjom. Możesz teraz bardziej płynnie integrować swoje aplikacje z pulpitem, dostosowując pasek tytułu, rejestrując się jako domyślny program obsługi łączy lub protokołów, a nawet obsługując pliki w systemie plików użytkownika. Oczywiście możesz nadal korzystać z ofert, takich jak Windows Terminal i motywów Microsoft Edge DevTools, aby dopasować wrażenia wizualne występujące w całym systemie Windows 11.

Zestaw Windows App SDK i WinUI 3 to najnowsze rozwiązania w zakresie tworzenia aplikacji natywnych dla systemu Windows 11, które umożliwiają tworzenie najbardziej produktywnych aplikacji komputerowych na świecie. Windows App SDK 1.0 Preview 1 oferuje wiele nowych rozwiązań, w tym obsługę biblioteki MSAL, interfejsy API AppInstance do obsługi i przekierowywania aktywacji, interfejsy API AppWindow do zarządzania oknem niezależnie od używanego stosu interfejsu użytkownika, ulepszenia wydajności i niezawodności oraz wiele więcej.

W Windows 11 Microsoft ułatwił uruchamianie aplikacji na ARM. Możesz uruchamiać niezmodyfikowane aplikacje x64 za pomocą emulacji lub możesz kompilować aplikacje natywnie dla ARM64, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność na tych urządzeniach. System Windows 11 na platformie ARM wprowadza również nowy interfejs ABI zgodny z emulacją ARM64, który umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą zawierać lub ładować zarówno kod ARM64EC, jak i x64, co pozwala z czasem na stopniową migrację istniejących aplikacji x64 do natywnego działania na ARM64.

Nowoczesny wygląd Windows 11

Fluid design Mica Windows 11

Windows 11 wydaje się bardziej nowoczesny i piękny. Subtelna zmiana zaokrąglania geometrii na wszystkich powierzchniach interfejsu użytkownika sprawia, że ​​system jest bardziej przystępny, a aplikacje łatwiejsze do skanowania, co pomaga klientom bardziej się angażować. Niektóre aktualizacje wizualne w systemie Windows 11 będą dziedziczone przez aplikacje bez dodatkowych zmian w kodzie, ale aby skorzystać z tych wszystkich aktualizacji wizualnych, wymagane będzie trochę pracy. Microsoft zaleca skupienie się na trzech obszarach:

  • Używaniu  interfejsu użytkownika z zaokrągloną geometrią. Można to zastosować zarówno do obszaru nieklienckiego, jak i do obszaru klienckiego aplikacji.
  • Zastosowaniu odświeżonej palety kolorów i materiałów. Nowa paleta kolorów jest automatycznie stosowana do najnowszych kontrolek WinUI (wymagany WinUI 2.6 lub nowszy), aplikacje używające akrylu mogą przełączać się na najnowszy pędzel, a nowy materiał Mica pozwala prześwitywać obraz tapety przez ramkę aplikacji.
  • Aktualizacji typografii i ikonografii. Windows 11 dostarcza dwie nowe ikony systemowe. Aby włączyć rozwinięty interfejs użytkownika Segoe, potrzebujesz WinUI 2.6 (lub nowszego), a twoje kontrolki automatycznie odziedziczą najnowszą rodzinę czcionek. Aby korzystać z interfejsu użytkownika zmiennej Segoe, należy wskazać „zmienną interfejsu użytkownika Segoe” w każdym przypadku, który odwołuje się do interfejsu użytkownika „Segoe”.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy