Przytyliśmy, ale nie ma tragedii, choć pandemia odcisnęła piętno na nas wszystkich

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Ipsos przygotował dla Huawei ciekawe badania na temat tego, jakie piętno odcisnęła na nas pandemia. Niestety, ale wyniki nie napawają optymizmem. Widać bowiem, że sporo osób źle zniosło ten okres. Jednak spora część osób zadeklarowała, że mimo pandemii, jest całkiem zadowolona z jakości życia w tym okresie.

Jak pandemia wpłynęła na życie?

Badanie Ipsos dla Huawei przeprowadzono w Polsce, ale także w dziewięciu innych krajach. Same badania dotyczyły okresu 12 miesięcy i przeprowadzono je w lipcu tego roku. Z zebranych danych wynika, że spora część osób przytyła podczas pandemii. Do tego przyznało się 32 procent Polaków, a średnio jest nas więcej o 6,4 kilograma. To po części wyniki tego, że podczas pandemii znacznie więcej czasu spędzało się przed telewizorem lub komputerem. Jedna czwarta z przebadanych stwierdziła, że podczas pandemii jadła więcej i na dodatek mniej zdrowo. Aż 22 procent stwierdziło, że całkowicie zrezygnowało z aktywności fizycznej.

Większy poziom stresu zadeklarowało aż 38 procent badanych i byli to głównie ludzie młodzi (18-24 lata), kobiety oraz grupa „rodzina z dziećmi”. Połowa przebadanych zadeklarowała brak energii do działania, niepokój (39%), problemy ze snem (33%), uczucie przytłoczenia obowiązkami (32%), spadek koncentracji (30%) oraz samooceny (26%).  Jeżeli chodzi o największe uciążliwości, które przyniosła pandemia, to tutaj wskazano noszenie maseczek (48%), ale także ograniczony dostęp do służby zdrowia (45%) i brak możliwości spotykania się z przyjaciółmi (38%).

Zobacz też: Steam z kolejną promocją na bestsellery.

Życie rodzinne podczas pandemii i sport

Powyższe dane nie napawają optymizmem, ale samo badanie pokazało także, że u części badanych życie rodzinne nie ucierpiało. Aż 63% Polaków przyznało, że w ostatnim roku czuli się zadowoleni ze swojego życia rodzinnego. Co czwarty z  nich przyznał, że obecność w domu przyczyniła się do poprawy relacji rodzinnych. Część osób (19%) zadeklarowało jednak, że praca z domu i jednoczesna opieka nad dziećmi była uciążliwa. 21% stwierdziło, że konieczność pracy i nauki zdalnej była niedogodnością.

Połowa przebadanych przyznała, że przez pandemię musiała zrezygnować ze swoich planów czy marzeń. Jednak aż 60% respondentów przyznało, że czuje to, że musi popracować nad swoją kondycją i zdrowiem. 40% przebadanych zadeklarowało, że chce kupić w związku z tym smartwatcha lub smartfona, by urządzenia pomogły im wrócić do formy. I oczywiście tutaj może przydać się sprzęt od Huawei, który zlecił badania. Ostatnio w Polsce pojawił się smartwatch Huawei Watch 3 Elite, który jeszcze przez kilka dni będzie do kupienia ze słuchawkami gratis. Sprzętów, które motywują nas do ćwiczeń jest oczywiście więcej i dobrze zadbać o swoje zdrowie. Szczególnie wtedy, kiedy pandemia dała nam w kość.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy