ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
reakcje na awarię Facebooka

Memy, żarty i nie tylko. Tak internet zareagował na wielką awarię Facebooka

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

W poniedziałek po południu internauci przeżywali awarię Facebooka — reakcje na to zdarzenie były różne, choć często łączyła je duża dawka humoru. Brak możliwości korzystania m.in. z Facebooka, Messengera i Instagrama komentowały znane marki, ale również zwykli użytkownicy komputerów i smartfonów. Zebraliśmy dla was najciekawsze reakcje.

Reakcje na awarię Facebooka

Wielogodzinne problemy z Facebookiem oznaczały nie tylko brak możliwości sprawdzenia najnowszych treści, które dodały firmy, instytucje oraz osoby, które obserwujemy. Do tego społecznościowego giganta należą również niezwykle popularne komunikatory: WhatsApp oraz Messenger. One również w poniedziałek po południu przestały działać, paraliżując komunikację między wieloma ludźmi na całym świecie. Wczoraj wielu z nas napisało więcej SMS-ów, niż przez całe ostatnie miesiące. W poszukiwaniu aktualności od osób i podmiotów, które lubimy i którym ufamy, udaliśmy się na inne platformy społecznościowe.

Twitter powitał dosłownie wszystkich

Gdy odświeżanie Facebooka i Instagrama nie przynosiło żadnych efektów, internauci przenieśli się w inne miejsca w internecie. Do sprawdzenia aktualności od znanych osób i skomentowania zaistniałej awarii wielu użytkowników komputerów i smartfonów wybrało Twittera. Portal ten powitał gości słowami hello literally everyone (witamy dosłownie wszystkich). Na co dzień Twitter jest niezwykle popularny wśród celebrytów, polityków i dziennikarzy. W poniedziałkowe popołudnie miał jednak znacznie bardziej zróżnicowanych użytkowników, a Trendy zostały zdominowane przez takie hashtagi jak #facebookdown.

Na powitalnego Tweeta z oficjalnego konta Twittera zareagowało wiele znanych marek. McDonald’s zapytał Hi, what can I get U (cześć, co mogę ci dać?) na co Twitter odpowiedział: 59.6 million nuggets for my friends (59,6 miliona nuggetsów dla moich przyjaciół). Liczba najprawdopodobniej nawiązywała do liczby obserwatorów oficjalnego konta Twittera w momencie publikacji tej odpowiedzi. McDonald’s zapytał for here or to go (na miejscu czy na wynos?).

W dyskusji pod powitalnym Tweetem udzieliły się również takie marki, jak KFC, Adidas, Nike, a nawet… Instagram. Hi and happy Monday — napisała administracja społecznościowego giganta, dodając emotkę, która wiele mówiła o tym, co tego dnia dzieje się na platformach należących do Facebooka. Internauci i pozostałe marki powitały Instagrama w dyskusji z niemałą dawką humoru.

Najpopularniejsze i najzabawniejsze reakcje internautów

Facebook i Instagram to bez wątpienia zawodnicy wagi ciężkiej wśród portali społecznościowych. W poniedziałek to jednak Twitter był górą.

Osoby nieprzyzwyczajone do korzystania z Twittera, a jednocześnie nałogowo przeglądające social media należące do Facebooka, mogły w poniedziałek czuć się nieco dziwnie. Pozostało im zrobić sobie przerwę od internetu lub wyszukiwać interesujące ich treści bezpośrednio na witrynach internetowych, do których linkują na co dzień poszczególne facebookowe profile.

Do komentowania zaistniałej sytuacji internautom posłużyły kadry ze znanych bajek i seriali. Oprócz Minionków były to takie tytuły, jak Król Lew czy Jaś Fasola.

Czy awarię portali i komunikatorów należących do Facebooka można porównać do piłki nożnej i sytuacji na boisku? Zobaczcie sami.

Awarii Facebooka nie mogli przegapić również stali użytkownicy Twittera. Nawet jeśli część z nich stara się nie korzystać z portalu Marka Zuckerberga, to ta grupa dostrzegła, że tematem numer 1 wśród tweetujących stał się właśnie Facebook.

Reakcje na awarię Facebooka po jej zakończeniu

Około północy wszystko zaczęło wracać do normy. WhatsApp i Instagram zaczęły działać, użytkownicy mogli również ponownie konsumować i publikować treści na Facebooku oraz wysyłać wiadomości na Messengerze. Przerobiony kadr z Pingwinów z Madagaskaru pokazał jednak, kto w poniedziałek był szefem, a kto szeregowym.

Czytaj także: Premiera Android 12 – tym razem właściciele Pixeli poczekają na aktualizację dłużej

Niektórzy starali się pokazać, że ogromny wzrost popularności Twittera właśnie dobiegł końca. Czyżby do kolejnej globalnej awarii Facebooka?

Sprawdź najnowsze wpisy