Rewolucja iPhone 14 Pro

[SPT #177] Nikt nie lubi małych smartfonów – potwierdzi to iPhone 14

3 minuty czytania
Komentarze

1 października za nami, a więc studenci wrócili na uczelnie i to w większości, w sposób bezpośredni. Jeśli przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego nie znaleźliście czasu, aby czytać nasz portal, to teraz macie ku temu okazję. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Rewolucja w Sklepie Microsoft. Wraz z premierą Windowsa 11, która odbędzie się 5 października, na platformie tej zadebiutuje nowy Sklep Microsoft. Obecnie jest on praktycznie bezużyteczny, a użytecznych programów jest tam niewiele. To się zmieni za kilka dni. Microsoft Store czeka wręcz rewolucja, która sprawi, że zaroi się on od aplikacji. Zobaczymy tu przykładowo TikToka, Operę czy sklepy Amazona i Epic. Ten pierwszy sklep związany jest z pojawieniem się na Windowsie aplikacji na Androida. Na te jednak trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej kilka tygodni. 

iPhone 14 z nowymi wersjami. W przypadku iPhone’a 13 mamy do czynienia z aż czterema wersjami: iPhone 13 mini, zwykła „trzynastka”, wersja Pro oraz Pro Max. Najbardziej nielubianym modelem jest oczywiście ten najmniejszy. Okazuje się, że Apple słucha klientów i zamierza nie wprowadzać na rynek takiej wersji wraz z premierą iPhone’a 14. W jego miejsce ma pojawić się tańsza opcja „Maxa”. Jest to słuszne rozwiązanie z punktu widzenia firmy i klientów, którzy nie chcą kupować małych telefonów. 

Arcane już niedługo na małych ekranach. Riot Games od kilkunastu miesięcy szykowało się na premierę animowanego serialu. Pandemia COVID-19 opóźniła start aż do listopada, jednak w końcu zbliża się koniec oczekiwania. Arcane będzie serialem, który opowiada historię dwóch sióstr: Jinx i Vi. Oczywiście akcja filmu toczy się w uniwersum League of Legends, gdzie będzie można spotkać znanych z rozgrywki bohaterów. Arcane to film, który musi znaleźć się na liście do objerzenia przez każdego fana LoLa. Śmiem twierdzić, że serial spodoba się też osobom, które nie znają świata League. 

Krytyka

Windows 10 skończy jak Windows 7. Wraz z premierą Windowsa 11, „dziesiątka” przejdzie do lamusa. Jednak nie do końca, ponieważ system będzie miał wsparcie aż do 2025 roku. Spekuluje się nawet, że Microsoft może je wydłużyć o kolejne lata. To będzie miało negatywny wpływ na adopcję Windowsa 11. „Dziesiątka” stanie się z kolei nową „siódemką”, z której do dziś korzysta nawet ponad 100 mln użytkowników. Mam wrażenie, że Windows 11 będzie miał naprawdę trudny start, biorąc pod uwagę dość wysokie wymagania minimalne. 

Stare auta mają się dobrze w Polsce. Stare auta to postrach na polskich drogach. Europejski urząd statystyczny Eurostat opublikował raport dotyczący samochodów osobowych w krajach Unii Europejskiej. 37,9% aut posiadanych przez Polaków ma ponad 20 lat. To naprawdę porażający odsetek, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Więcej statystyk w tym temacie znajdziecie we wpisie Mateusza.

Motyw