ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
macOS Monterey 12.2

Świetna funkcja macOS Monterey, czyli więcej mocy dla MacBooków

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wydało już na rynek systemy iOS 15, iPadOS 15 czy watchOS 8, ale cały czas czekamy na oprogramowanie dla komputerów. Nie jest jasne, kiedy ono zadebiutuje. Prawdopodobnie firma planuje debiut nowej generacji komputerów MacBook Pro pod koniec października lub w listopadzie i wtedy możemy spodziewać się oficjalnej wersji macOS Monterey. Oprogramowanie da nam kilka nowości, które zobaczyliśmy już w iOS. Dzięki funkcji SharePlay będziemy mogli w aplikacji FaceTime wspólnie oglądać filmy i słuchać muzyki, a nawet udostępniać sobie zawartość ekranu. Do tego rozmowy przez FaceTime bedą brzmieć i przebiegać naturalniej, a Wiado­mości ułatwią znajdowanie i przeglądanie treści polecanych przez rodzinę i znajomych. Zadebiutuje także jeszcze jedna świetna funkcja.

Zobacz także: iPhone 14 w zupełnie nowej wersji – zniknie nielubiany model

Świetna funkcja macOS Monterey, czyli więcej mocy dla MacBooków

Według najnowszego raportu, system macOS Monterey ma otrzymać opcję, która na razie nazywana jest High Power Mode. Ma ona umożliwić zwiększenie wydajności. Najnowsza wersja beta deweloperska systemu dla komputerów Apple zawiera odniesienia do rozwiązania, które może zwiększyć wydajność, gdy MacBook nie jest podłączony do zasilacza.

macOS Monterey funkcja

Odniesienie, zauważone przez serwis 9to5Mac, nawiązuje do podobnego tak zwanego ‚trybu pro”, który został znaleziony w deweloperskiej wersji beta systemu macOS Catalina 10.15.3 w styczniu 2020 roku. Od tamtej pory o tej funkcji jednak słuch zaginął i nigdy nie doczekaliśmy jej oficjalnego debiutu.

Podobne rozwiązanie miało się pojawić w macOS Catalina

Tryb pro” został określony w kodzie jako przyspieszenie działania aplikacji kosztem większego zużycia baterii i zwiększenia hałasu wentylatora, ale funkcja nigdy nie trafiła do publicznej wersji Cataliny. Odniesienia do takiego trybu były nieobecne w Monterey aż do wersji beta 8, która została wydana we wtorek. Być może firma z Cupertino zdecydowała się na dopracowanie tego rozwiązania, a jego finalną wersję zobaczymy za kilka tygodni. 

macOS Monterey funkcja

High Power Mode nie jest dostępny dla użytkowników, a poza nazwą pojawiającą się w kodzie nic nie wiadomo o tej funkcji, chociaż tryb niskiego zużycia energii już istnieje w ‌macOS Monterey‌. Takie rozwiązanie od lat jest dostępne w iOS. Zmniejsza on wydajność MacBooków w celu oszczędzania baterii, więc przypuszczalnie High Power Mode będzie działał na przeciwnie i pozwoli użytkownikom uruchamiać aplikacje i sprzęt z maksymalną wydajnością, gdy komputer nie jest podłączony do zasilania.

Nie jest jasne, czy nowa funkcja zostanie ogłoszona jako nowość w ‌macOS Monterey‌. Podobnie nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy ta opcja będzie dostępna na wszystkich komputerach Mac, czy wyłącznie w niektórych modelach, takich jak nadchodzące 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro, które podobno zostaną wprowadzone jesienią tego roku. Oczekuje się, że Apple wyda macOS Monterey w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy