ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
1Password

1Password to świetny menadżer haseł, z którego korzystam od niemal 2 lat. Zacznij i Ty!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

W dzisiejszych czasach wszyscy świadomi użytkownicy internetu powinni korzystać z menadżera haseł, bo tego typu programy znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa, a do tego podnoszą wygodę i produktywność. W niniejszym tekście omówimy sobie zalety 1Password, czyli menadżera haseł, którego używam osobiście od prawie 2 lat. To naprawdę świetna aplikacja!

Co to jest menadżer haseł?

1Password logo

Część z was zapewne pamięta mój artykuł, który opublikowałem na łamach Android.com.pl w lutym ubiegłego roku. Dotyczył on rzecz jasna 1Password i został napisany dzień po tym, jak zdecydowałem się dać temu programowi szansę. Od tamtego czasu korzystam z 1Password nieprzerwanie i nie wyobrażam sobie przestać.

Na samym początku ustalmy, co to jest menadżer haseł. Otóż tego typu aplikacje pozwalają na zarządzanie wieloma różnymi hasłami bez konieczności zapamiętywania każdego z osobna – wystarczy znać tylko jedno hasło główne, aby móc dostać się do swojego konta na każdej stronie czy w aplikacji.

Przy pomocy menadżera haseł można tworzyć skomplikowane i przede wszystkim różnorodne hasła do swoich profili na dowolnych platformach, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo, bo jak powszechnie (nie)wiadomo – używanie wszędzie tego samego hasła to ogromny błąd.

Dlaczego warto wybrać akurat 1Password?

1Password macOS
1Password na macOS

Na rynku istnieje wiele menadżerów haseł, ale nie ukrywam, że moim faworytem jest właśnie 1Password. Dlaczego? Ano ze względu na najwyższe standardy bezpieczeństwa, świetne aplikacje na wszystkich popularnych platformach i bardzo niską cenę abonamentu. A skoro przy „bardzo niskiej cenie abonamentu” jesteśmy, to obecnie 1Password kosztuje zaledwie $2,99 (ok. 11,80 zł) miesięcznie. W skali roku daje to $35,88, czyli mniej więcej 140 zł. Niedużo.

Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku 1Password wcale nie trzeba kupować kota w worku, bo program oferuje 14-dniowy darmowy okres próbny. Aby z niego skorzystać, wciśnij przycisk poniżej.

Aby wymienić najważniejsze zalety 1Password, posłużę się nieco zaktualizowanym fragmentem mojego poprzedniego tekstu, bo nie ma sensu wymyślać koła na nowo. Mianowicie:

  • Oszczędność czasu – na stronach internetowych i w aplikacjach można logować się jednym kliknięciem.
  • Wygoda – nie trzeba zapamiętywać haseł do poszczególnych serwisów – należy zapamiętać jedynie dane logowania do programu 1Password.
  • Bezpieczeństwo – każdy menadżer haseł, w tym 1Password, pozwala na wygenerowanie bezpiecznych haseł, które następnie można zapisać. Ponadto programy tego typu charakteryzują się bardzo wysokim poziomem zabezpieczeń – szyfrowaniem i tak dalej.
  • Multiplatformowość – z haseł można bez problemu korzystać na wszystkich najważniejszych platformach jednocześnie (np. macOS i Androidzie czy Windowsie i iOS).
  • Niewygórowana cena – ok. 140 zł rocznie to bardzo niewiele w stosunku do możliwości 1Password. Większość z nas wydaje więcej na kawę w ciągu kilku miesięcy.

Opinia o 1Password – podsumowanie

1Password to kapitalny menadżer haseł, z którego zdecydowanie warto korzystać. Mam nadzieję, że przytoczone przeze mnie powody przekonają was, aby dać mu szansę.

Jestem prawie pewien, że po kilku dniach spędzonych z 1Password nie będziecie chcieli zrezygnować. Omawiany program to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także wygoda. Jeśli aspekt bezpieczeństwa was nie przekonuje, to potraktujcie go jako miły dodatek do wspomnianej wygody.

Odnośniki w niniejszym tekście to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę redakcji.

Sprawdź najnowsze wpisy