ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix czwarty sezon Sex Education

Czwarty sezon Sex Education to pewniak – wszystko, co musisz wiedzieć

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Sex Education to brytyjski serial (komedio-dramat) skierowany głównie do nastolatków, stworzony przez Laurie Nunn dla Netflix. Serial opowiada o życiu uczniów, personelu i rodziców fikcyjnej szkoły średniej Moordale, którzy zmagają się z różnymi osobistymi dylematami, często związanymi z intymnością seksualną. 4 sezon serialu Sex Education został oficjalnie potwierdzony przez Netflix! Biorąc pod uwagę, że szkolny sitcom jest jednym z najpopularniejszych programów usugi streamingowej, nie powinno dziwić potwierdzenie kolejnego sezonu. Co interesującego się w nim pojawi? 

Czwarty sezon Sex Education – domysły i spekulacje

Jeśli chodzi o to, kto prawdopodobnie wróci do serialu w sezonie 4, to ze spokojem można oczekiwać, że główne postacie serialu Asa Butterfield, Ncuti Gatwa i Gillian Anderson powtórzą swoje role odpowiednio jako Otis, Eric i Jean.

Zobacz także: Smutny koniec żywota Windowsa 10

16+ Netflix Sex Education

Spodziewamy się również, że do serialu dołączy również kilku nowych aktorów. Jednak miło by było, żeby chociaż jeden debiutant został „użyty” w większym stopniu niż bardzo słabo wykorzystany Jason Isaacs w sezonie 3.

Wydaje się, że sezon trzeci mocno nakreślił kierunek kolejnego. Być może odlot Maeve do Ameryki będzie miał konsekwencje dla jej czasu ekranowego w sezonie 4. W wątku tym Otis może być zmuszony raz na zawsze zapomnieć o swojej miłości do niej, pomimo obietnicy wzajemnego romansu przed decyzją Maeve o opuszczeniu kraj. Wydaje się, że serial będzie pokazywał, jak Otis radzi sobie pod jej nieobecność, co może być interesujące. 

Z pewnością interesująca będzie dalsza podróż Adama do wnętrza swojej seksualności. Jego relacja z Ericiem okazała się porażką, jednak twórcy mogą zechcieć rozwinąć potencjał związku bohatera z Rahimem. Taki romans wydawał się kiedyś niemożliwy.

Nowe miejsce akcji?

W ostatnim odcinku sezonu 3 ujawniono, że szkoła zostanie zamknięta z powodu braku inwestorów. Może to mieć duży wpływ na wydarzenia czwartego sezonu. Czy uczniowie i pracownicy Moordale będą zmuszeni przenieść się gdzie indziej? Jeśli tak, jest mało prawdopodobne, aby wszyscy byli w stanie pozostać razem. To z kolei oznaczałoby niemałą rewolucję. Jednak sądzę, że główni bohaterowie serialu zjednoczą się wraz z lokalną społecznością, aby wygenerować fundusze dla szkoły. Bez szkoły Moordale, Sex Education po prostu nie ma sensu. 

Kiedy premiera czwartego sezonu Sex Education?

Trzeci sezon serialu pojawił się po opóźnieniach związanych z pandemią COVID-19, dopiero we wrześniu 2021 r. Oczywiście jest jeszcze za wcześnie na konkretne terminy premiery serialu. Ledwie kilka dni temu Netflix na Twitterze potwierdził, że serial w ogóle będzie kontynuowany (co raczej nie powinno dziwić). 

Można się jednak spodziewać, że Netflix będzie prawdopodobnie podążał za harmonogramem wydań poprzednich sezonów – wyłączając ten ostatni, który został zahamowany przez pandemię – które wylądowały na małych w ekranach w styczniu 2019 i 2020 roku.

Styczeń 2022 roku to oczywiście zbyt wczesny termin na czwarty sezon, ale okres między wrześniem 2022 a styczniem 2023 wydaje się bardziej prawdopodobny, jeśli chodzi o debiut nowego czwartego sezonu.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy