ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Watch series 7

Apple Watch Series 7 kontra Series 6, czyli kilka małych różnic

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple zaprezentowało swój najnowszy zegarek na wydarzeniu „California streaming”, ale firma nie ogłosiła, kiedy będzie on dostępny w sprzedaży. Powiedziano tylko, że wysyłka do klientów rozpocznie się jesienią. Oznacza to po prostu, że mamy trochę czasu, aby przyjrzeć się bliżej Apple Watch Series 7. W rzeczywistości seria 6 jest nadal jedynym flagowym zegarkiem, więc możemy znaleźć ją w coraz lepszych cenach zanim 7 do nas trafi. Jeśli masz starszy zegarek lub chcesz kupić swój pierwszy Apple Watch, nie pomijaj modelu 6.

Zobacz także: Nie czekaj na iPhone bez portów – on już tu jest

Apple Watch Series 7 kontra Series 6, czyli kilka małych różnic

Series 7 ma projekt, który nadal opiera się na kwadracie, ale jest nieco bardziej zaokrąglony w rogach niż seria 6. Jeśli nie położymy ich obok siebie, prawdopodobnie nawet nie zauważymy różnicy.

Apple Watch series 7

Główną zauważalną zmianą jest większy wyświetlacz serii 7. Ten model będzie dostępny w rozmiarach 41 mm i 45 mm, w porównaniu do 40 mm i 44 mm w serii 6. W związku z tym ramki wokół ekranu są znacznie mniejsze w nowej generacji i 40% cieńsze. Wyświetlacz serii 7 ma efekt zawiniętych krawędzi, aby zapewnić lepszy wygląd, a wszystko to w kopercie niewiele większej niż w urządzeniu poprzedniej generacji. Obydwa Apple Watch mają ekrany always on, ale według Apple, Series 7 ma taki, który jest o 70% jaśniejszy w pomieszczeniach.

Wyświetlacz i oprogramowanie

Seria 7 ma grubszy o 50% wyświetlacz, co czyni go mocniejszym i bardziej odpornym na zarysowania i pęknięcia. Nowość ma również certyfikat pyłoszczelności IP6X. Zarówno nowsza, jak i zeszłoroczna wersja mają klasę odporności na wodę do 50 metrów.

Apple Watch series 7

Podczas gdy oba zegarki działają w systemie watchOS 8, ekran serii 7 mocno go odróżnia od poprzednika. Apple ulepszyło system, aby wykorzystać większy wyświetlacz, dzięki czemu ma on teraz pełną klawiaturę do tekstów i pisania, czego nie znajdziemy w serii 6. Dodatkowo przyciski są większe we wszystkich aplikacjach. Mamy również dwie unikalne tarcze zegarka, Contour i Modular Duo.

Apple Watch Series 7 kontra Series 6 – wydajność

Apple nie przedstawiło żadnych danych dotyczących wydajności procesora podczas prezentacji zegarka i nie pokazuje procesora na swojej stronie internetowej. Raporty mówią, że to ten sam układ S6, co w z serii 6, lub nieznacznie ulepszony. To nie ma znaczenia. Chipset S6 jest o wiele lepszy od każdego z konkurentów, a mocy nowemu urządzeniu na pewno nie zabraknie. Zegarki mają również ten sam układ LTE do łączności komórkowej, więc jeśli chcesz korzystać z 5G, musisz poczekać na serię 8.

Apple Watch series 7

Bateria i ładowanie

Zegarek z serii 6 zapewnia 18 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii, jak poprzednie modele i zakładam, że seria 7 też. To wystarczy, aby przetrwać dzień, ale jeśli chcesz śledzić sen, będziesz musiał naładować zegarek. W tym miejscu seria 7 ma poważną przewagę. Nowy zegarek obsługuje szybkie ładowanie za pomocą kabla USB-C, co według firmy umożliwi ładowanie 33% szybsze niż w poprzedniku. Wystarczy podłączyć go do ładowarki na osiem minut, aby śledzić sen przez 8 godzin.

Apple Watch series 7

Obydwa modele są bardzo zbliżone do siebie, a największą różnicą jest większy ekran z systemem watchOS 8 zmodernizowanym właśnie dla Apple Watch Series 7. Dodatkowym plusem może być szybkie ładowanie, co szczególnie przyda się w modelach z LTE. One wytrzymują na baterii zdecydowanie krócej niż wersje GPS. Jeżeli jesteś użytkownikiem Series 6, to warto wytrzymać z tym modelem jeszcze rok, ale użytkownicy poprzednich modeli znajdą w Series 7 sporo nowego.

Źródło: MacWorld

Sprawdź najnowsze wpisy