ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
FaceTime Android

FaceTime na systemach Android i Windows stał się faktem! Jak dołączyć?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

FaceTime to niezwykle popularna usługa wśród użytkowników urządzeń Apple. Umożliwia ona wykonanie połączeń głosowych lub wideo za pomocą łącza internetowego. Funkcja ta nigdy nie była dostępna dla korzystających z Androida… aż do teraz! Właśnie piekło zamarzło – można rozmawiać przez FaceTime na systemach Android i Windows!

Zobacz także: iOS 15 jest pełen błędów! Nie instaluj aktualizacji!

FaceTime na Android i Windows

Być może dostęp do usługi nie jest wymarzony przez użytkowników Androida, jednak to dobry krok w odpowiednim kierunku. Dzięki aktualizacji FaceTime w systemie iOS 15 każdy może dołączyć do rozmowy FaceTime z poziomu swojej przeglądarki internetowej! To oznacza, że można korzystać z usługi na smartfonach czy laptopach z Windowsem. Należy oczywiście mieć kamerę dołączoną lub wbudowaną w urządzenie.

Jak rozmawiać przez FaceTime?

Co jest potrzebne:

 • Urządzenie z systemem Android lub Windows,
 • Dobre połączenie z Internetem przez Wi-Fi lub sieć komórkową,
 • Najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome lub Microsoft Edge.

Aby dołączyć do rozmowy FaceTime na urządzeniu z systemem Android lub Windows, wystarczy link wysłany do Ciebie przez osobę z urządzeniem Apple. Nie musisz pobierać osobnej aplikacji.

Jak dołączyć do rozmowy FaceTime z przeglądarki? Oto kilka kroków:

 1. Jeśli otrzymasz łącze do rozmowy FaceTime, otwórz to łącze.
 2. Wprowadź swoje imię, a następnie wybierz opcję Dalej. Konieczne może być zezwolenie aplikacji FaceTime na używanie mikrofonu i aparatu Twojego urządzenia.
 3. Wybierz opcję Przyłącz się. Następnie zaczekaj, aż gospodarz rozmowy Cię wpuści.
 4. Wybierz opcję Opuść, aby opuścić rozmowę.
FaceTime

Jakie opcje podczas rozmowy są dostępne? Oto ich lista:

 • Wyciszanie lub wyłączanie wyciszenia mikrofonu – Użyj przycisku mikrofonu, aby wyciszyć mikrofon lub włączyć go z powrotem.
 • Włączanie lub wyłączanie aparatu – Użyj przycisku aparatu, aby włączyć lub wyłączyć aparat.
 • Korzystanie z trybu pełnoekranowego – Jeśli widzisz przycisk pełnego ekranu , użyj go, aby wyświetlić rozmowę FaceTime na pełnym ekranie.
 • Przełączanie widoku kamery – Jeśli widzisz przycisk odwracania kamery, użyj go w celu przełączenia między przednią a tylną kamerą.
 • Wyświetlanie uczestników w układzie siatki – Osoby biorące udział w grupowych rozmowach FaceTime możesz wyświetlać w kafelkach ułożonych w siatkę. Kafelek osoby mówiącej jest automatycznie wyróżniany, dzięki czemu od razu wiadomo, kto mówi.

Każda osoba z telefonem iPhone, iPadem lub iPodem touch z systemem iOS 15 lub komputerem Mac z systemem macOS Monterey może utworzyć łącze do rozmowy FaceTime, do której inni mogą dołączyć z przeglądarki. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację FaceTime na telefonie.
 2. Stuknij Utwórz łącze.
 3. Od dołu przesunie się ekran z napisem FaceTime Link. Możesz kliknąć Dodaj nazwę, aby wprowadzić nazwę czatu.
 4. Na tym samym ekranie zobaczysz opcje udostępniania łącza za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail, Twittera, kalendarza lub innych aplikacji, które masz na telefonie. Możesz też samodzielnie skopiować i wkleić link.

Źródło: apple, cnet

Sprawdź najnowsze wpisy