ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 15.3

iOS 15 pełen błędów! Lepiej nie instaluj aktualizacji na iPhonie!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kilka dni temu Apple oficjalnie wydało nową aktualizację systemu mobilnego. iOS 15 zyskał masę dodatkowych funkcji, jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno. Ostatnio Kacper pisał o błędzie pamięci, ale to nie jedyny problem z nową wersją systemu. Lepiej się wstrzymaj z jego instalacją!

iOS 15 pełen błędów

Apple iOS 15

Przypomnę, że najbardziej „zgłaszanym” przez użytkowników błędem jest ten dotyczący zapełnionej pamięci. Bug pojawia się, mimo że urządzenie z iOS ma dużo wolnego miejsca. Na tym jednak nie koniec. 

Zobacz także: iPhone 13 Pro Max nadal bez funkcji, które uwielbiam w Galaxy S21 Ultra

Inni użytkownicy iOS 15 zgłaszają również problemy dotyczące:

  • Zdjęć iCloud, w których fotografie odmawiają przesłania, 
  • Zawieszające się i nie reagujące na dotyk widżety,
  • Apple Maps zawiesza się przy pierwszym uruchomieniu dla wielu użytkowników iPhone’a po zainstalowaniu iOS 15. Ponowne uruchomienie rozwiązuje problem.
  • Prognoza pogody w przeprojektowanej aplikacji Pogoda ucina się u góry, gdy włączone są funkcje ułatwień dostępu.
  • Niestandardowe dźwięki powiadomień nie są odtwarzane, gdy w aplikacji poczty pojawia się nowa wiadomość.
  • Safari ma dziwne problemy z renderowaniem i od czasu do czasu zawiesza się u niektórych użytkowników.
  • Jakość obrazu Look Around w iOS 15 nie jest tak dobra jak w iOS 14. Apple potwierdziło problem i naprawi go w przyszłej aktualizacji.
  • iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max przełączają się w tryb makro w aplikacji Aparat, gdy ktoś podejdzie zbyt blisko obiektu. Apple chce to naprawić w przyszłej aktualizacji.

Taka liczba błędów nie powinna dziwić. iOS 15 to naprawdę duża aktualizacja systemu iOS, a takie zwykle zawierały bugi, które wychodziły poza okres publicznej wersji beta. Przykładowo w iOS 14.2 nie wyświetlały się wszystkie powiadomienia przychodzące, a iOS 13 miał problemy z synchronizacją iCloud.

Z uwagi na to, że dziś jest premiera iPhone’a 13 w sklepach, nie będzie niespodzianką, jeśli wkrótce zobaczymy wersję iOS 15.01, która, miejmy nadzieję, przyniesie pewne poprawki dla tych problemów.

Poważna wada bezpieczeństwa nowe funkcji

Funkcje iOS 15

Oprócz błędów, pojawił się też problem dotyczący wycieku danych. Badacze cyberbezpieczeństwa zgłosili potencjalną lukę dnia zerowego w nowej usłudze Apple iCloud Private Relay dla iOS 15. Sprawa jest poważna, ponieważ chodzi o ujawnienie prawdziwych adresów IP użytkowników.

iCloud Private Relay to bezpłatne uaktualnienie dla użytkowników iCloud w najnowszej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Apple. Umożliwia korzystającym ukrywanie ich adresów IP i żądań DNS przed stronami internetowymi i dostawcami usług sieciowych.

Jednak Sergey Mostsevenko, badacz i programista w firmie FingerprintJS, dostawcy zabezpieczeń, odkrył, że usługa wycieka adresy IP za pośrednictwem interfejsu API WebRTC.

Badacz dokładnie pokazał, że wyciek umożliwia stronom internetowym nawiązanie bezpośredniej komunikacji z odwiedzającymi, niwecząc anonimowy cel usługi.

Źródło: techradar, iphonehacks

Sprawdź najnowsze wpisy