ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec YouTube-dl jest bliski

[SPT #176] Pobierz film z YouTube bez dodatkowych programów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wrzesień powoli do biega końca, a już od października studenci wracają na uczelnie. Jeśli w czasie szkolnym lub poprawek egzaminów nie mieliście czasu zajrzeć na nasz portal, to możecie to teraz nadrobić. Przed Wam kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Najbardziej zaintrygował mnie fakt, że w końcu wyszukiwanie wyrażenia „pobierz film z YouTube” być może przejdzie do lamusa.

Pochwała – pobierz film z YouTube

Premiera Surface Duo 2. Kilka dni temu Microsoft pokazał na konferencji nowe urządzenia z rodziny Surface. Nie zabrakło też sprzętu, na który czekało wielu fanów. Chodzi o nietypowego smartfona z Androidem z dwoma ekranami – Surface Duo 2. Gigant z Redmond poprawił we flagowcu wiele niedoróbek poprzednika. Przykładowo, w końcu mamy tu lepszy aparat, składający się z 3 sensorów. Fani mocno krytykowali poprzednika za fatalną jakość zdjęć. Ponadto urządzenie wspiera 5G oraz NFC. Podobno też ma lepszą baterię, ale nie znamy jeszcze konkretnych liczb. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft naprawdę odrobił lekcję i posłuchał użytkowników oryginalnego Surface Duo. 

Jak utworzyć nośnik instalacyjny Windowsa? Instalacja systemu Windows bywa trudna. Jednak proces ten staje się łatwiejszy, gdy mamy nośnik instalacyjny w formie dysku lub pendrive’a USB. Jak stworzyć taki nośnik? Instrukcję znajdziecie w moim wpisie, warto do niej zajrzeć! Jeśli nie będziecie potrafili zrobić nośnika samodzielnie, zawsze można poprosić kogoś, kto się na tym zna. 

Pobieranie filmów z YouTube’a. To wręcz szokujące, że YouTube oficjalnie umożliwi pobieranie filmów. Co prawda, nie będzie to proces idealny i wymarzony przez fanów usługi, jednak lepsze to niż nic. Eksperymentalna funkcja jest póki co dostępna dla subskrybentów Premium. Po pobraniu filmu, wideo zostanie umieszczone w bibliotece offline YouTube. Użytkowników nie ucieszy też rozdzielczość wideo – o 2K i 4K można zapomnieć. Na koniec najgorsza informacja – filmy nie zapisywane są w żadnym z popularnych formatów (np. mpeg lub .avi), a jedynie jako treść offline, która i tak wymaga połączenia internetowego do ich odtworzenia. Wychodzę jednak z założenia, że lepszy rydz niż nic. 

iOS 15 już dostępny. Apple w tym tygodniu wydało najnowszą wersję systemu operacyjnego na smartfony. Pojawiła się tu gigantyczna liczba nowości. Warto zwrócić uwagę na nowe funkcje powiadomień, ale nie tylko. Bardzo ważne są też poprawki i aktualizacja zabezpieczeń. Obszerne szczegóły we wpisie Mariusza. 

Krytyka – Play przejmuje UPC

Play przejmuje UPC. Zaskoczyła mnie ta informacja. Na polskim rynku powstanie prawdziwy gigant internetowy i wcale mnie to nie cieszy. Obecnie używam Internetu od UPC i bardzo chwalę usługi tego dostawcy. Łącze działa zgodnie z umową, a przerwy zdarzają się naprawdę sporadycznie. Jestem w związku z tym niezadowolony, że UPC zostanie przejęte przez Play, który ma bardzo słabą renomę jeśli chodzi o jakość połączenia. Kilka lat temu byłem klientem tej sieci i bardzo niemiło wspominam wieczne „problemy z Internetem”.

Sprawdź najnowsze wpisy