ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Surface Duo 2 2021

Surface Duo 2 z Androidem jest świetny! Microsoft naprawił błędy

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft zaprezentował dzisiaj ogromną liczbę nowych urządzeń. Nie zabrakło też Surface Duo 2 – nietypowego smartfona z Androidem. Sprzęt ten jest świetny do multitaskingu, a Microsoft pokazał, że słucha opinii użytkowników.

Zobacz także: Kazaa prawie rozwaliła rynek muzyczny – co się stało z kultowym programem?

Surface Duo 2

Surface Duo 2 został zaprojektowany, aby pokazać moc platformy Microsoft 365 w kieszonkowej postaci. Urządzenie zapewnia produktywność i rozrywkę na dwóch ekranach, gdziekolwiek jesteś. Kiedy Surface Duo został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, wielu użytkowników czuło niedosyt, ponieważ smartfon miał wiele niedoróbek i błędów. W Surface Duo 2 Microsoft rozwija wizję mobilnej produktywności jeszcze dalej, oferując jednocześnie podstawowe funkcje, jakich ludzie oczekują od nowoczesnego smartfona klasy premium.

Surface Duo 2 to znacznie więcej niż telefon. Od integracji z Microsoft 365 i Microsoft Teams po scenariusze rozrywkowe, takie jak TikTok, Kindle i gry, Duo 2 umożliwia niezliczone parowanie aplikacji i niezrównane możliwości wielozadaniowości. Możesz korzystać z dowolnych dwóch aplikacji na Androida jednocześnie i wypróbować nowe aplikacje dostosowane do dwóch ekranów, takie jak np. Gameloft Asphalt 9: Legends.

Specyfikacja nietypowego smartfona

Microsoft Surface Duo 2 2021

Surface Duo 2 wyposażony został w:

  • Dwa ekrany AMOLED 5,8-calowe, które tworzą 8,3-calowy wyświetlacz PixelSense Fusion o rozdzielczości 2688 x 1982 pikseli i częstotliwości odświeżania 90 Hz, 
  • Platformę mobilną Snapdragon 888 5G, 
  • Dynamiczną kamerę z trzema obiektywami (szerokokątny – 12 MPx, f/1.7, OIS; ultraszerokokątny – 16 MPx, f/2.2; teleobiektyw – 12 Mpx, f/2.4, OIS),
  • Dźwięk stereo, 
  • NFC do płatności zbliżeniowych,
  • Bateria, która powinna „wystarczyć na cały dzień pracy”.

Microsoft zaproponował też szereg nowych akcesoriów, które dodają specjalne funkcje i dodatkową ochronę.

Microsoft słucha opinii użytkowników

Microsoft poprawił prawie wszystkie elementy, które nie podobały się użytkownikom w poprzedniku. Surface Duo 2 ma nowoczesny procesor i wspiera 5G. Bardzo dużą metamorfozę przeszedł aparat, który składa się teraz z trzech sensorów, a nie jednego. Klienci nie zostawili suchej nitki na jakości zdjęć, jakie tworzył oryginalny Surface Duo.

Surface Duo 2

Co ciekawe, teraz na ekranach znajduję się niewielkie zakrzywienie. Pozwala to na podejrzenie najważniejszych informacji np. czasu czy nieodebranych powiadomień, gdy Duo 2 jest zamknięty.

Microsoft twierdzi, że Surface Duo 2 to najcieńsze urządzenie 5G na rynku. Inne ulepszenia sprzętu obejmują pożądane przez fanów NFC. Niestety Microsoft nie odrobił lekcji jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe – nie zobaczymy tej funkcji w tym urządzeniu. Nie wiemy, też jak bardzo pojemna jest bateria, ale należy mieć nadzieję, że gigant posłuchał klientów i urządzenie będzie pracowało dłużej na jednym ładowaniu niż poprzednik. 

Oczywiście główną cechą urządzenia jest produktywność, ponieważ w zasadzie są to dwa standardowe smartfony połączone zawiasem. Microsoft twierdzi, że opracował więcej optymalizacji udostępniania informacji między dwoma ekranami i rozpowszechniania na nich jednej aplikacji. Firma twierdzi, że 150 gier, w tym Asphalt Legends 9, Modern Combat 5 i Dungeon Hunter 5, jest zoptymalizowanych pod kątem używania jednego ekranu jako kontrolera podczas oglądania samej gry na drugim ekranie. To jest naprawdę świetne rozwiązanie! 

Źródło: Microsoft

    Sprawdź najnowsze wpisy