Aplikacja Zdjęcia Windows 11

Aplikacja Zdjęcia w Windows 11 w końcu wygląda pięknie! Zobacz zmiany

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft pracuje w pocie czoła nad nowymi funkcjami Windows 11. Aplikacja Zdjęcia w końcu także dostanie odświeżony wygląd. Gigant musi zdążyć na premierę systemu, która odbędzie się już w październiku.

Aplikacja Zdjęcia zmieni się

Aplikacja Zdjęcia Windows 11

„Witajcie niejawni testerzy systemu Windows, dzisiaj zaczynamy udostępniać przeprojektowaną aplikację Zdjęcia dla systemu Windows 11 wszystkim niejawnym testerom systemu Windows w kanale deweloperskim.”

– czytamy na blogu Windows.

Celem Microsoftu w przeprojektowaniu aplikacji Zdjęcia było przyspieszenie, ułatwienie i uprzyjemnienie ponownego przeżywania i edytowania zdjęć w systemie Windows 11. 

Zobacz także: Kazaa prawie rozwaliła rynek muzyczny – co się stało z kultowym programem?

Nowe funkcje programu 

Aplikacja zdjęcia windows 11

Nowy program do przeglądania fotografii zawiera następujące zmiany i ulepszenia, które niejawni testerzy już mogą wypróbować:

  • Piękny nowy wygląd: aplikacja Zdjęcia została przeprojektowana, aby dostosować ją do nowego wyglądu systemu Windows 11. Obejmuje to zaokrąglone rogi i design Mica w całej aplikacji. Nowy projekt wizualny obejmuje również zaktualizowany styl typografii (pogrubiony) i nowe palety kolorów dla poszczególnych motywów.
  • Nowe możliwości przeglądania zdjęć: Zaktualizowany pasek narzędzi zapewnia wspaniałe widoki zdjęć od krawędzi do krawędzi oraz wszystkie opcje potrzebne do podstawowej edycji zdjęć. Na dole przeglądarki fotografii pojawia się teraz nowy „pasek filmowy”, który pokazuje wszystkie elementy z danej lokalizacji i pozwala szybko przeskakiwać między zdjęciami bezpośrednio w przeglądarce.
  • Microsoft wprowadza również nowe doświadczenie „multiview”, które umożliwia porównywanie zdjęć w tym samym oknie! Jest to aktywowane przez wybranie wielu elementów z taśmy filmowej na dole przeglądarki zdjęć.
  • Możliwość dostosowania do potrzeb: Możesz wyłączyć zarówno pasek narzędzi do edycji zdjęć, jak i taśmę filmową, klikając przeglądarkę, aby cieszyć się fotografiami w pełnej krasie. Następnie możesz przeglądać strony w lewo i w prawo bez rozpraszania uwagi. Wystarczy znowu kliknąć ekran, aby ponownie wyświetlić pasek narzędzi do edycji zdjęć i taśmę filmową.
  • Zaktualizowany pasek narzędzi do edycji zdjęć: Zaktualizowany pasek narzędzi do edycji zdjęć bardzo ułatwia dostosowywanie zdjęć: przycinanie, obracanie, poprawianie, przeglądanie metadanych, „serce” ulubione, a nawet rysowanie na zdjęciach za pomocą myszy lub pióra na obsługiwanych urządzeniach.
  • Zaktualizowany pasek narzędzi do edycji zdjęć zapewnia również szybki dostęp do edytorów innych firm zainstalowanych na komputerze. Jeśli masz obraz, który mógłby skorzystać z fantazji Picsart, szablonów artystycznych i efektów opartych na sztucznej inteligencji Luminar AI (wkrótce w sklepie), szerokiego zestawu narzędzi w programie Adobe Photoshop Elements, możliwości projektowania graficznego firmy Corel PaintShop Pro, czy precyzji i mocy Affinity Photo – będziesz mógł uruchomić te edytory jednym kliknięciem w aplikacji Zdjęcia i manipulować oglądanym obrazem (niektóre integracje tych aplikacji są już aktywne, inne już wkrótce.)
Aplikacja zdjęcia windows 11

Przeprojektowana aplikacja Zdjęcia sprawi, że przeglądanie i edytowanie zdjęć w systemie Windows 11 będzie jeszcze lepsze. Ten jakże często używany przez użytkowników program, w końcu stanie się ładniejszy i bardziej funkcjonalny. 

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy