ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro – 5 powodów, dla których warto porzucić poprzednika

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 13 Pro został oficjalnie pokazany kilka dni temu i wzbudził zachwyt wśród fanów firmy z Cupertino. Niektórzy obserwatorzy jednak krytykują Apple za zbyt małą liczbę zmian. Z tego artykułu dowiecie się, dlaczego warto porzucić iPhone’a 12 Pro na rzecz modelu 13 Pro. Zobaczcie też ogólne porównanie wszystkich modeli.

iPhone 13 Pro – 5 powodów, dla których warto go kupić

Znacznie lepsze kamery w iPhone 13 Pro

Już w przypadku podstawowych modeli (iPhone 13 i 13 mini) Apple twierdzi, że to „ogromny skok w konstrukcji aparatu” z nowym szerokokątnym sensorem, który zbiera o 47% więcej światła, aby uzyskać mniej szumów i jaśniejsze obrazy. Apple dodał również optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika do wszystkich nowych iPhone’ów.

Zobacz także: Apple zapyta nas, jakie reklamy chcemy w iOS 15

Funkcje iPhone 13 Pro

Jeśli chodzi o modele iPhone 13 Pro i Pro Max – są one wyposażone w aparat ultraszerokokątny z 92% lepszym działaniem przy słabym oświetleniu. Dodatkowo aparat szerokokątny ma nawet 2,2-krotnie lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, a teleobiektyw zawiera nowy czujnik zoomu optycznego 3x (w porównaniu do 2,5x w 12 Pro Max).

Nowe telefony wprowadzają również funkcję trybu kinowego, która rejestruje filmy ludzi, zwierząt i obiektów z efektem głębi i automatyczną zmianą ostrości. Flagowce Apple wprowadzają też makrofotografię, Smart HDR 4, nagrywanie wideo ProRes i ulepszony tryb nocny dla wszystkich trzech aparatów.

Więcej pamięci wewnętrznej

​​Najtańsza wersja iPhone 12 ma tylko 64 GB. Na szczęście firma podwoiła pamięć w iPhone 13 Pro – jego konfiguracja zaczyna się od 128 GB. Dla tych, którym to wciąż za mało, Apple daje możliwość kupna tego modelu w wersji o pojemności 1 TB. Tak więc, niezależnie od tego, czy kupisz najtańszego iPhone’a, czy najdroższego, możesz cieszyć się większą pojemnością na muzykę, filmy i inne pliki. 

Lepsza bateria

Tegoroczny iPhone 13 Pro i Pro Max mają najbardziej pojemne baterie w historii flagowców Apple. Firma z Cupertino obiecuje 1,5 godziny pracy więcej na modelach mini i Pro w porównaniu z ich poprzednimi wersjami i do 2,5 godziny więcej na iPhone 13 i 13 Pro Max w porównaniu do iPhone 12 i 12 Pro Max. Wersja Pro Max może być używana przez 95 godzin odtwarzania dźwięku – aż o 15 godzin więcej niż jej poprzednik.

Mniejszy notch

Apple zmniejszyło wycięcie w nowym flagowcu na górze ekranu aż o 20%. Tzw. Notch jest bardzo nielubiany przez użytkowników smartfonów, jednak wiele osób zapomina, że nie mieści się on tam bez powodu. Kryje on w sobie Face ID w 3D, które jest podstawowym, a zarazem bardzo dobrze działającym zabezpieczeniem biometrycznym smartfona. Cieszy fakt, że teraz wycięcie będzie mniejsze. 

Nowe kolory

iPhone 13 Pro

Kolorowe iPhone’y pojawiły się w serii XR. Fani oszaleli na punkcie interesujących odcieni obudowy smartfonów. W tym roku Apple zaprezentował zupełnie nowe wersje kolorystyczne flagowców. iPhone 13 Pro zadebiutował z nową barwą Sierra Blue, a podstawowa „trzynastka” z zupełnie nową, różową opcją.

W przypadku zwykłych modeli nadal możesz kupić opcje: Midnight, Starlight, Blue i Red, podczas gdy w wersji Pro dostępne są: Graphite, Silver i Gold, które wyglądają naprawdę premium. Co prawda ten powód zmiany telefonu wydaje się błahy, to dla osób, które mają nadmiar gotówki, może się okazać dobrą okazją do wymiany urządzenia na nowsze i lepsze.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy