ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy nowości Microsoft Office 2021

Microsoft pokazał ogromną liczbę nowości w Office 2021. Poznaj je

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft zaprezentował nowe funkcje Office’a. Nowości w pakiecie Office 2021 to narzędzia do pisania odręcznego, typy danych, funkcje, narzędzia do tłumaczenia i edycji, animowana grafika, funkcje łatwe w użyciu i wiele więcej! Sprawdź, co Microsoft przygotował dla użytkowników.

Zobacz także: Ważna aktualizacja Windows 10! Zainstaluj ją jak najszybciej!

Nowości w Office 2021

Nowości zaprezentowane przez Microsoft w pakiecie Office 2021 są świetne. Oto i one:

 • XLOOKUP – Wiersz po wierszu, znajdź wszystko, czego potrzebujesz w tabeli lub zakresie, korzystając z funkcji XLOOKUP.
 • Dynamic arrays – Napisz jedną formułę i otrzymaj tablicę wartości. Przyspiesz obliczenia i statystyki dzięki sześciu nowym funkcjom: FILTER, SORT, SORTBY, UNIQUE, SEQUENCE i RANDARRAY.
nowości w office 2021
 • Funkcja LET – Funkcja LET nadaje nazwy wynikom obliczeń. Pozwala to na przechowywanie pośrednich obliczeń, wartości lub definiowanie nazw wewnątrz formuły.
 • Funkcja XMATCH – Funkcja XMATCH wyszukuje określony element w tabeli lub zakresie komórek, a następnie zwraca względną pozycję elementu. Możesz również użyć XMATCH, aby zwrócić wartość w komórce.
 • Nowe i ulepszone nagrywanie slajdów – Nagrywanie pokazu slajdów obsługuje teraz nagrywanie wideo prezentera, nagrywanie odręczne i nagrywanie za pomocą wskaźnika laserowego.
 • Odtwórz swoje pociągnięcia atramentem – Możesz odtworzyć pociągnięcia atramentem tak, jak zostały narysowane; to pozwala zilustrować rzeczy krok po kroku lub pokazać proces myślowy. Możesz też wstrzymać powtórkę i wybrać punkt, od którego rozpocznie się powtórka.
 • Rozmieść elementy na slajdach dla czytników ekranu – Zobacz elementy w kolejności odczytu ekranu i ułóż je ponownie, jeśli to konieczne, aby skutecznie przekazać wiadomość.
 • Tłumacz i atrament w Outlooku – Tłumacz na bieżąco wiadomości e-mail na ponad 70 języków i przeglądaj transkrypcję — wszystko w programie Outlook. Dodawaj adnotacje do obrazów w wiadomościach e-mail lub rysuj na oddzielnym płótnie za pomocą palca, pióra lub myszy.
translator outlook nowości office 2021
 • W programie Outlook użyj wyszukiwania błyskawicznego, aby szybko znaleźć wiadomości e-mail – Wybierz pasek wyszukiwania (znajdujący się nad wstążką programu Outlook), aby ułatwić znajdowanie wiadomości e-mail w dowolnym miejscu w programie Outlook.
 • Odświeżenie wizualne – Pracuj ze zmodernizowanym środowiskiem Start i nowo odświeżonymi kartami na wstążce. Ciesz się czystym, wyraźnym stylem dzięki ikonografii Monoline, która komunikuje akcję i funkcje za pomocą prostych wizualizacji.
 • Zobacz, co nowego w mediach – Microsoft ciągle dodaje więcej bogatych treści medialnych do kolekcji Creative, bibliotekę zdjęć, ikony i więcej, a to wszystko pomaga wyrażać siebie.
 • Znajdź to, czego potrzebujesz dzięki wyszukiwarce Microsoft – W górnej części aplikacji Microsoft Office w systemie Windows znajdziesz nowe pole wyszukiwania Microsoft. To potężne narzędzie pomaga szybko znaleźć to, czego szukasz, od tekstu do poleceń.
 • Zwiększenie wydajności działania – Korzystaj z lepszej wydajności, stabilności i szybkości w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Uzyskaj szybsze obliczenia z popularnych funkcji programu Excel, takich jak SUMA.JEŻELI, LICZ.JEŻELI i ŚREDNIA.
 • Zaktualizowano zakładkę Draw – Szybki dostęp i zmiana koloru wszystkich narzędzi do pisania odręcznego w jednym miejscu. Uprość pracę z atramentem dzięki nowym dodatkom na karcie Rysuj: Gumka punktowa, Linijka i Lasso.
rysowanie draw nowości office 2021
 • Zapisuj zmiany na bieżąco – Prześlij swoje pliki na OneDrive, OneDrive dla Biznes lub SharePoint Online, aby upewnić się, że wszystkie aktualizacje są zapisywane automatycznie.
 • Wsparcie dla formatu OpenDocument 1.3 – Specyfikacja ODF 1.3 dodaje obsługę wielu nowych funkcji.
 • Odśwież, ponownie połącz lub usuń połączone tabele – Zaktualizowany Menedżer tabel połączonych to centralna lokalizacja do przeglądania i zarządzania wszystkimi źródłami danych i tabelami połączonymi w bazie danych programu Access.
 • Wypróbuj nowy typ danych Data/Czas rozszerzony w programie Access – Aby zwiększyć zgodność składni z SQL oraz zwiększyć dokładność i poziom szczegółowości rekordów zawierających daty i godziny, wdrożono w programie Access typ danych SQL DateTime2.
 • Trzymaj karty na swoich obiektach bazy danych w programie Access – Możesz wyraźnie zobaczyć aktywną kartę, łatwo przeciągnąć karty, aby zmienić ich kolejność i zamknąć obiekty bazy danych jednym kliknięciem.
 • Wypróbuj zarys stylu szkicowego – Możesz nadać swobodny, ręcznie rysowany wygląd kształtom w prezentacjach za pomocą konturu stylu szkicowanego. Wypróbuj opcje Zakrzywiony, Odręczny lub Bazgroły w obszarze Formatuj kształt > Linia > Styl szkicowany.
 • Wybierz idealny kolor – Na podstawie opinii użytkowników dodano nowe pole wejściowe w oknie dialogowym Kolory dla wartości kolorów szesnastkowych. Teraz nie będziesz musiał tracić czasu na konwertowanie wartości kolorów szesnastkowych na wartości RGB. W przypadku dowolnej właściwości, w której można zdefiniować kolor, można teraz wprowadzić wartość koloru szesnastkowego w polu szesnastkowym, na przykład #0F4C81 lub 444.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy