ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steve Wozniak - iPhone 13 nie jest wyjątkowy

[SPT #175] To starość czy wolny rozwój technologii? iPhone 13 jest nudny

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Za oknem zrobiło się już szaro, a opady deszczu coraz częściej dają się we znaki. Nie da się nie zauważyć, że jesień się zbliża wielkimi krokami. Jeśli w tę ponurą aurę przegapiliście najświeższe informacje z android.com.pl, to warto to teraz nadrobić. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Deepfake w teledysku Vengaboys. Deepfake to technologia, która może być wykorzystana do naprawdę niecnych celów. Gdy w Internecie zaczną się pojawiać materiały wideo z fałszywymi politykami, może dojść do naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Jednak deepfake ma też swoje drugie oblicze. Technologię tę można wykorzystać np. do zabawy, co pokazał zespół Vengaboys w swoim najnowszym teledysku. Muzycy prezentują krótki film, na którym kultowe okładki płyt po prostu ożywają. Warto to zobaczyć.

Dostęp do konta bez hasła od Microsoft. Gigant z Redmond rozszerzył swoją ofertę o bezhasłowy dostęp do usług. Do tej pory taka możliwość działała z powodzeniem np. podczas logowania do systemu Windows 10. Moim ulubionym sposobem na otworzenie platformy był proces logowania z Windows Hello. Jest to jedna z kilku metod, która będzie teraz dostępna dla konta Microsoft. Oprócz tego użytkownik ma wybór w postaci: Microsoft Authenticator, klucza bezpieczeństwa lub kodu weryfikacyjnego wysłanego na e-mail, lub telefon. Po co męczyć się z hasłami, których i tak nie pamiętamy?

Samodezynfekujące się krzesło. Takie pomysły powinny od razu dostawać wsparcie finansowe. Pomysł studentki z Krakowa jest po prostu genialny. Idea samodezynfekującego się krzesła powstała na potrzeby obrony pracy magisterskiej. Ja jednak widzę tu coś, co może stać z powodzeniem na półkach sklepowych. Idea prototypu jest prosta: na siedzisku krzesła znajduje się czujnik nacisku, który służy do detekcji użytkownika na krześle. Po 10 sekundach od wstania z krzesła następuje automatyczne uruchomienie silników i diody UV-C. Silniki prądu stałego uruchamiają specjalne rolki, które przesuwają materiał krzesła. Ten przechodzi przez jednostkę dezynfekującą, wewnątrz której ukryte są diody UV.

Krytyka

Premiera iPhone 13. Plotki w dużej mierze sprawdziły się. iPhone 13 oficjalnie został zaprezentowany i nie zachwycił nowościami. Wśród nowinek wersji 13 Pro Max znajdą się: lepszy procesor A15 Bionic, ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz, bardziej pojemna bateria, nieco ulepszone aparaty i o 20% mniejsze wycięcie na Face ID. Zmiany są tak niewielkie, że z pewnością nie warto przeskakiwać z poprzedniego flagowca. Pieniądze lepiej odłożyć na przyszły rok, gdyż iPhone 14 może okazać się bezportową rewolucją. Tak naprawdę iPhone 13 powinien nazywać się 12S. Szokująco mała liczba zmian względem poprzednika zagościła też na Apple Watch 7. Ostatecznie nie zobaczyliśmy tu nowego designu, o którym plotkowały przez ostatnie tygodnie media.

Sprawdź najnowsze wpisy