Rewolucja iPhone 14 Pro

Nowy iPhone z niesamowitymi zmianami, ale nie ten, o którym myślicie

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Kilka dni dzieli nas od zaprezentowania przez Apple rodziny iPhone 13. To nie przeszkadza jednak kolejnym wyciekom na temat jego następcy. Jon Prosser podzielił się szczegółami na temat przyszłorocznego iPhone’a na swojej stronie Front Page Tech. W 2022 roku prawdopodobnie czeka nas zmiana w wyglądzie smartfonów z Cupertino, ale za tym pójdą jeszcze inne niespodzianki. Prosser mówi, że otrzymał zdjęcia iPhone 14 Pro Max ze źródła. Aby chronić to źródło, Prosser współpracował z Ianem Zelbo, aby stworzyć rendery na podstawie otrzymanych obrazów. Według Prossera, nowy iPhone nie będzie miał wybrzuszenia aparatu, co jest możliwe dzięki grubszej konstrukcji.

Zobacz także: Magic Keyboard czy Smart Keyboard – która jest lepsza dla iPada?

Nowy iPhone z niesamowitymi zmianami, ale nie ten, o którym myślicie

Przyszłoroczny telefon firmy Tima Cooka zadebiutuje bez notcha, zamiast tego z przednim aparatem umieszczonym w dziurze w ekranie, zgodnie z informacjami udostępnionymi przez analityka Ming-Chi Kuo. To będzie największa zmiana w wyglądzie od premiery iPhone X w 2017 roku, ale nie ostatnia. Wygląda na to, że kamera odpowiedzialna za Face ID zostanie umieszczona w dużej części pod ekranem. Nie wydaje się, żeby firma z Cupertino zastosowała jakikolwiek rodzaj skanera linii papilarnych.

Nowy iPhone

iPhone 14 otrzyma grubszą obudowę, co zlikwiduje wystającą wyspę z tyłu. Obiektywy, lampa błyskowa LED i skaner LiDAR będą umieszczone równo z tylną szybą. Urządzenie otrzyma tytanową ramę, zamiast stalowej, a okrągłe przyciski głośności, mają wyglądać podobnie do tych w starszych modelach takich jak iPhone 4 czy 5. Maskownice głośników i mikrofonów zostaną przeprojektowane z wydłużonymi siateczkowymi wycięciami, zamiast pojedynczych otworów na spodzie urządzenia. 

iPhone 14, czyli smartfon bez portów?

To cały czas nie jest jasne, ale możemy się tego spodziewać. Złącze Lightning pozostanie w co najmniej niektórych modelach iPhone 14 – pewnie w podstawowych. Prosser poinformował, że chociaż niektóre aspekty projektu i wymiarów „czternastki” mogą się zmienić od teraz do prawdopodobnej premiery urządzenia we wrześniu 2022 roku, jest jednak przekonany, że projekt pozostanie w dużej mierze taki sam, gdy rozpocznie się masowa produkcja.

Nowy iPhone

Niezawodny analityk Ming-Chi Kuo powiedział wcześniej, że Apple będzie oferowało iPhone’y 2022 w dwóch różnych rozmiarach ekranu: 6,1 cala i 6,7 cala. Na przykład może to być iPhone 14 i iPhone 14 Max, a następnie iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Jeśli chodzi o design, Kuo poinformował, że topowe modele porzucą projekt notcha na rzecz nowego rozwiązania, podobnego do tego, które jest używane w niektórych flagowych telefonach z Androidem. Przypominamy, że w tym roku zmian w wyglądzie raczej się nie spodziewamy.

Musimy jednak cały czas pamiętać, że wciąż dzieli nas ponad rok od oczekiwanego wprowadzenia omawianego smartfona na rynek. Oznacza to, że funkcje mogą się jeszcze zmienić przed oficjalnym ogłoszeniem przez Apple.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy