Apple pozwane za brak ładowarki

Bateria w iPhone 13 – Apple zaskoczy przyszłych użytkowników

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Na kilka dni przed wydarzeniem „California Streaming”, na którym ma zadebiutować iPhone 13, Apple Watch Series 7 i AirPods, nowa fala plotek sugeruje, że zobaczymy jeszcze jedno znaczące ulepszenie i to we wszystkich premierowych produktach. Bateria w iPhone 13 może nas zakończyć.

Zobacz także: Cztery najważniejsze nowe funkcje aparatu iPhone 13

Bateria w iPhone 13 – Apple zaskoczy przyszłych użytkowników

Nowy raport Maxa Weinbacha zawiera szereg prognoz dotyczących wrześniowego wydarzenia Apple, a najbardziej zauważalne mają dotyczyć baterii. Oto kilka najważniejszych uwag: 

  • iPhone 13 mini: najmniejszy iPhone firmy Apple podobno zaoferuje dodatkową godzinę pracy na baterii;
  • iPhone 13 i 13 Pro: Oba 6,1-calowe modele ponownie będą korzystać z takiego samego akumulatora, jednak możemy oczekiwać wzrostu jego pojemności o około 10%”;
  • iPhone 13 Pro Max: flagowy iPhone otrzyma o 18-20% większą baterię w porównaniu do zeszłorocznego modelu;
  • Apple Watch Series 7: Nowy zegarek „z pewnością otrzyma pierwszą realną poprawę czasu pracy na baterii od czasu pierwszej generacji;
  • AirPods: Czas pracy na baterii w słuchawkach będzie podobny do obecnych AirPods Pro i około 20% dłuższy niż w obecnym modelu.
Bateria iPhone 13

Chociaż oba modele Pro będą miały podobne komponenty baterii w porównaniu do ich odpowiedników z 2020 roku, to pojemność będzie około 10% większa. Nie spodziewajmy się jednak rekordowych wyników. Czas pracy na jednym ładowaniu w modelach Pro może być gorsza ze względu na wyższy pobór mocy wyświetlaczy ProMotion 120 Hz.

Ogromna poprawa akumulatora w Apple Watch

To znacząca ogólna poprawa i stanowiłaby ogromny skok, szczególnie w przypadku Apple Watch. Wraz z wprowadzeniem śledzenia snu w watchOS 7, długość pracy na jednym ładowaniu w obecnych modelach wyróżnia się negatywnie bardziej niż kiedykolwiek. Zwłaszcza w porównaniu z konkurentami, którzy działają przez cały dzień lub dłużej.

Bateria iPhone 13

Apple nie zapomina o baterii w AirPods

Oprócz zwiększonej żywotności baterii Weinbach informuje, że AirPods prawdopodobnie będą bardzo zbliżone do obecnego modelu. Mają jednak zyskać nieco lepszy dźwięk z wyraźnie lepszym basem i niskimi tonami. Mówi również, że ładowanie bezprzewodowe, które jest opcjonalne w modelu drugiej generacji, będzie standardem.

Cena iPhone 13 może jednak nie rozczarować

Wcześniej otrzymaliśmy kilka wykluczających się plotek na temat cen nowych telefonów z Cupertino. Teraz Weinbach dokłada kolejną. Podobno nie będzie podwyżek cen ani modeli iPhone 13, ani 13 Pro, ale na potwierdzenie tego poczekamy do najbliższego wtorku.

Weinbach informuje również o dodatkowych ulepszeniach iPhone 13, szczególnie w zakresie aparatu. Zgodnie z postem, do obiektywu głównego dotrze 15% więcej światła, podczas gdy w przypadku obiektywu ultraszerokokątnego będzie to nawet 40%. Według analityka nowy smartfon dostanie również ulepszenia optycznej i cyfrowej stabilizacji obrazu, a także tryb nocny z rozpoznawaniem gwiazd.

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy