Microsoft Start

Microsoft Start to nowa, genialna usługa! Używaj na Windows lub telefonie

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Start to spersonalizowany kanał wiadomości i zbiór treści informacyjnych, który dostarcza wiadomości od wydawców premium, aktualne aktualizacje dostosowane do Twoich zainteresowań i jest dostępny w dowolnym czasie i miejscu. Jest to ulepszony projekt Microsoft News.

Zobacz także: Twój laptop działa krótko na baterii? Koniecznie sprawdź żywotność baterii – zobacz, jak to zrobić!

Microsoft Start – co to takiego?

Microsoft Start

Microsoft Start opiera się na dziedzictwie firmy Microsoft dzięki internetowym i mobilnym usługom konsumenckim, takim jak MSN i Microsoft News. MSN dostarcza klientom wiadomości i treści online od ponad 25 lat i pozostanie nadal dostępny. Gigant będzie nadal rozwijać zaangażowanie w wiadomości i ekosystem wydawców, dodając wartość zarówno dla partnerów, jak i klientów. Microsoft Start wprowadza nową technologię do treści, w tym najnowsze osiągnięcia firmy w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w połączeniu z ludzką moderacją, aby pomóc ludziom być na bieżąco z informacjami dostosowanymi do ich zainteresowań.

Im bardziej użytkownik zaangażuje się w aplikację, tym bardziej wyrafinowany staje się kanał. Kiedy widzisz artykuł lub wydawcę, który Ci się podoba (lub nie), możesz od razu to zaznaczyć, aby jeszcze bardziej dostosować swoje doświadczenie. Możesz nawet przyspieszyć proces personalizacji, bezpośrednio zarządzając swoimi zainteresowaniami. Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć przycisk „Personalizuj”.

Kanał zawiera karty informacyjne na takie tematy, jak pogoda, finanse, sport i ruch uliczny. Możesz dostosować, które karty informacyjne są zawarte w danym doświadczeniu i skupić się wyłącznie na informacjach, których pragniesz. W przeciwieństwie do innych kanałów, jedno spojrzenie może informować o wielu Twoich zainteresowaniach.

Microsoft Start

Przykładowo, możesz zacząć wyszukiwać lokalne i aktualne prognozy, które informują dokładnie, gdzie i kiedy będzie padać. Znajdziesz tu też np. interaktywne mapy dotyczące jakości powietrza czy trudnych warunków pogodowych. Teraz w ciągu kilku minut możesz także zdobyć aktualne informacje z rynków finansowych. Możesz również sprawdzić wyniki swoich ulubionych drużyn sportowych.

Dostępność usługi

microsoft smartfone mobile

Microsoft Start będzie dostępny już od dzisiaj:

 • Jako samodzielna strona internetowa (dostępna w Microsoft Edge i Chrome) — MicrosoftStart.com,
 • Jako aplikacja mobilna na Androida i iOS – gdy nie masz czasu korzystać z komputera,
 • Jako funkcja Wiadomości i zainteresowania na pasku zadań systemu Windows 10 – to najszybszy sposób, aby dostać się do Microsoft Start,
 • Jako funkcja Widżety w systemie Windows 11 – to nowy, świetny sposób, aby skorzystać z usługi,
 • Ze strony nowej karty Microsoft Edge – idealne rozwiązanie, gdy przeglądasz Internet.

Jeśli często zmieniasz urządzenia, na których czytasz lub szukasz informacji, to nowa usługa Microsoftu jest dla Ciebie. Teraz możesz zacząć od miejsca, w którym skończyłeś. Gdy jesteś zalogowany przy użyciu konta Microsoft, program Microsoft Start wyświetla spójną zawartość niezależnie od tego, w jaki sposób uzyskujesz do niej dostęp.

Microsoft QR

Źródło: microsoft

  Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy