ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
brand finance global 500

Kiedy premiera iPhone 13? Znamy termin i podsumowujemy plotki

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Wszystko jest już jasne – wiemy kiedy premiera iPhone 13. Apple ogłosiło właśnie, że we wtorek 14 września o godzinie 10:00, odbędzie się specjalne wydarzenie, które nazwano „California Streaming”. Impreza odbędzie się w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii. Transmisji możemy spodziewać się o godzinie 19:00 naszego czasu. Podobnie jak w przypadku WWDC i zeszłorocznych jesiennych wydarzeń, impreza odbędzie się online, bez udziału przedstawicieli mediów. Apple prawdopodobnie dostarczy wstępnie nagrane filmy dla każdego nowego ogłoszonego produktu.

Zobacz także: Nowe słuchawki Bose QuietComfort 45 – jeszcze lepszy dźwięk i bateria

Kiedy premiera iPhone 13? Znamy termin i podsumowujemy plotki

We wrześniu ubiegłego roku wrześniowa impreza nietypowo skupiła się na Apple Watch po tym, jak iPhone został opóźniony do października. W tym roku wszystko wróciło do normy. Oczekujemy, że Apple ogłosi nowe modele iPhone 13, Apple Watch Series 7 i prawdopodobnie słuchawki AirPods 3. Na horyzoncie są również nowe modele MacBooka Pro i nowe iPady, ale oczekuje się, że gigant zorganizuje kolejne jesienne wydarzenie w tym roku, więc prawdopodobnie nie zobaczymy wszystkiego we wrześniu.

Kiedy premiera iPhone 13

Nowości w iPhone 13

Modele iPhone 13 będą podobne do zeszłorocznej serii „12” z kilkoma zmianami konstrukcyjnymi. Apple planuje wypuścić 5,4-calowego iPhone 13 mini, 6,1-calowego 13, 6,1-calowego 13 Pro i 6,7-calowego 13 Pro Max. Design będzie taki sam, ale spodziewamy się mniejszego wycięcia w ekranie. Pojawią się również pewne ulepszenia w aparatach, a Apple wprowadzi optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika do całej linii iPhone 13, a także lepszy obiektyw ultraszerokokątny dla modeli Pro. Kamery w iPhone 13 Pro będą takie same, jak w większym modelu 13 Pro Max.

Nadchodzi także szybszy układ A15 wraz z ulepszoną technologią 5G. Być może największą zmianą może być wyświetlacz ProMotion 120 Hz oczekiwany w modelach Pro. Pojawiły się również pogłoski o ekranie always on, podobnie jak na temat większych baterii czy innych wersji pojemnościowych. 

Nowości w Apple Watch Series 7

Jeśli chodzi o Apple Watch Series 7, spodziewamy się dużej zmiany w designie. Nowy zegarek może mieć płaską konstrukcję, która lepiej pasuje do iPhone, a także może być cieńszy z większą dostępną przestrzenią do na ekranie.

Nowa technika laminowania przybliży wyświetlacz do przedniej pokrywy, a rozmiary obudowy mają wzrosnąć do 41 mm i 45 mm, z 40 mm i 44 mm. Oczekuje się szybszego układu S7 i może być większej baterii, ale w tym roku nie pojawią się żadne nowe czujniki dotyczące zdrowia. Partnerzy Apple mają podobno problemy z produkcją nowego zegarka, więc możemy zauważyć opóźnienia w dostępności. 

A co z AirPods 3?

Oczekujemy, że słuchawki AirPods trzeciej generacji będą miały konstrukcję bliższą AirPods Pro z silikonowymi wkładkami, ale bez aktywnej redukcji szumów.

Apple planuje transmitować jesienne wydarzenie na żywo na swojej stronie internetowej, na YouTube i na Apple TV za pośrednictwem aplikacji TV. Firma udostępniła dziś transmisję na żywo w YouTube przed datą wydarzenia.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy