bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Microsoft Edge 93 już dostępny dla wszystkich. Oto świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft stara się zdobyć większy udział w rynku przeglądarek. Edge 93 z pewnością mu w tym pomoże, ponieważ zawiera szereg nowości, które zachęcą kolejnych użytkowników do pobrania programu.

Zobacz także: Windows 11 z kolejną wersją – gigantyczna liczba zmian

Microsoft Edge 93 – nowości

Microsoft Edge 93 Edytor PDF

Microsoft Edge 93 zawiera szereg nowości, które spodobają się użytkownikom:

 • Preferencje początkowe w Microsoft Edge. Microsoft Edge obsługuje teraz ograniczoną liczbę preferencji początkowych (wcześniej Preferencje główne). Administratorzy IT mogą wdrożyć te ustawienia jako domyślne przed pierwszym uruchomieniem przeglądarki przez użytkowników.
 • Tryb IE w Microsoft Edge będzie obsługiwał zachowanie „bez scalania”. Dla użytkownika końcowego, gdy nowe okno przeglądarki zostanie uruchomione z aplikacji w trybie IE, będzie to osobna sesja, podobnie jak w przypadku braku łączenia w IE11. Będziesz musiał dostosować swoją listę witryn, aby skonfigurować strony, które muszą zapobiegać udostępnianiu sesji jako „bez scalania”.
 • Nowe zasady, aby zatrzymać niejawne logowanie. Zasada ImplicitSignInEnabled umożliwia administratorom systemu wyłączenie niejawnego logowania w przeglądarkach Microsoft Edge.
 • Zasady pomijania monitów ClickOnce i DirectInvoke. Zaktualizowano zasady, aby umożliwić pomijanie monitów ClickOnce i aplikacji DirectInvoke dla określonych typów plików z określonych domen. Aby to zrobić, musisz:
  • Włączyć ClickOnceEnabled lub DirectInvokeEnabled,
  • Włączyć zasady AutoOpenFileTypes i ustawić listę określonych typów plików, dla których powinny być wyłączone funkcje ClickOnce i DirectInvoke,
  • Włączyć zasadę AutoOpenAllowedForURLs i ustawić listę określonych domen, dla których funkcje ClickOnce i DirectInvoke będą wyłączone.
 • Grupy kart. Microsoft włącza grupowanie kart, które zapewnia możliwość kategoryzowania kart w grupy zdefiniowane przez użytkownika i pomaga skuteczniej znajdować, przełączać i zarządzać kartami w wielu strumieniach pracy.
 • Ukryj pasek tytułu podczas korzystania z zakładek pionowych. Odzyskaj dodatkowe kilka pikseli, ukrywając pasek tytułu przeglądarki w trybie pionowych kart. Teraz możesz przejść do edge://settings/appearance i w sekcji Dostosuj pasek narzędzi wybrać opcję ukrycia paska tytułu w trybie karty pionowej.
 • Wideo Obraz w obrazie (PiP) z paska narzędzi. Po najechaniu kursorem na obsługiwane wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia obejrzenie tego wideo w oknie PiP. Uwaga: jest to obecnie dostępne dla użytkowników Microsoft Edge w systemie macOS.
 • Usunięcie 3DES w TLS. Obsługa zestawu szyfrów TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA zostanie usunięta. Ta zmiana ma miejsce w projekcie Chromium, na którym oparty jest Microsoft Edge. Ponadto w przeglądarce Microsoft Edge w wersji 93 zasady TripleDESEnabled będą dostępne w celu obsługi scenariuszy, które wymagają zachowania zgodności z przestarzałymi serwerami. Ta polityka zgodności stanie się przestarzała i przestanie działać w przeglądarce Microsoft Edge w wersji 95. Upewnij się, że wcześniej zaktualizowałeś serwery, których dotyczy problem.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy