funkcje iPhone 13

Oto funkcje, których na pewno nie znajdziesz w iPhone 13

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

iPhone 13 ma zostać ogłoszony w nadchodzących tygodniach. Ponieważ plotek jest coraz więcej z każdym kolejnym dniem, podsumowujemy pięć rzeczy, których nie można oczekiwać od tegorocznych smartfonów z Cupertino. Oto funkcje, których nie znajdziesz w iPhone 13

Zobacz także: Nowe słuchawki Bose QuietComfort 45 – jeszcze lepszy dźwięk i bateria

Funkcje, których na pewno nie znajdziesz w iPhone 13

Notch iPhone 13 będzie prawdopodobnie mniejszy po raz pierwszy od czasu wprowadzenia iPhone X w 2017 roku, ale to nie znaczy, że Apple zmieni dużo w wyglądzie nowej generacji. Plotki wskazują, że nowy telefon będzie wyglądał tak samo jak „12”, z wyjątkiem mniejszego wycięcia i ulepszonego aparatu w niektórych modelach. Za tym drugim pójdzie większa wyspa z aparatami. 

Projekt z dziurą w ekranie, który przewidywał analityk Apple, Ming-Chi Kuo, może zostać wprowadzony do nowego smartfona w 2022 roku, ale w tym nie spodziewamy się większych zmian w konstrukcji.

funkcje iPhone 13

Zapomnij o Touch ID – Face ID się nigdzie nie wybiera

Użytkownicy uwielbiają Touch ID, a w pandemii i wymogu noszenia masek przez cały czas wygodniej byłoby, gdybyśmy mogli po prostu dotknąć ekranu, aby odblokować urządzenie.

Niestety nie otrzymają oni Touch ID w ekranie ani nawet Touch ID w bocznym przycisku, jak w iPadzie Air. Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple przetestowało podobno Touch ID dla następnej rodziny modeli, ale zdecydowało się go wprowadzić. Face ID zostaje, ale zostanie ulepszone, żeby spisywało się lepiej w pandemii COVID-19.

To jeszcze nie czas na iPhone bez portów

Kiedy Apple wprowadziło złącze MagSafe do iPhone 12, niektórzy uznali to za dowód, że iPhone bez portów pojawi się raczej wcześniej niż później. Kiedyś mówiono, że model bez złączy pojawi się w 2021 roku, ale wydaje się, że tak się nie stanie. Dlatego możliwe, że iPhone 14 będzie pierwszym dostępnym bez wyjścia Lightning.

Zamiast Lightning „14” może obsługiwać ładowanie bezprzewodowe, a także najnowszą technologię MagSafe. Apple prawdopodobnie wprowadzi tę zmianę najpierw w najwyższym modelu serii 14 Pro. W ciągu kolejnych lat pojawią się tańsze modele w to wyposażone.

Funkcje iPhone 13

Funkcje, których na pewno nie znajdziesz w iPhone 13, czyli Lightning zostaje

Żadnego iPhone bez portów, ani „trzynastki” ze złączem USB-C. Chociaż MacBooki, iPad Pro i iPad Air są wyposażone w port USB-C, Apple prawdopodobnie pozostanie przy Lightning przez kolejny rok, jak poinformował Ming-Chi Kuo. Bardziej prawdopodobne jest, że gigant wprowadzi w przyszłości iPhone’a bez portów niż wersję z USB-C.

Nie ma mowy o chipie Apple M1 w iPhone

Apple dało iPadowi Pro układ M1, wcześniej uważany za stworzony tylko dla komputerów Mac. Niektórzy sugerowali, że sensowne byłoby wyposażenie również iPhone w ten chipset. Mimo to nie powinniśmy oczekiwać, że firma wyposaży w niego smartfon.

Najprawdopodobniej spółka wprowadzi procesor A15 Bionic. Plotki mówią, że zostanie on zbudowany w procesie 5 nm podobnym do poprzednika, czyli A14 Bionic. Zmiana będzie polegała na tym, że Apple użyje nowej technologii 5nm+ w celu zwiększenia wydajności. To seria M jest oparta na serii A, więc procesory MacBooków są oparte na procesorach iPhone’a, a nie odwrotnie.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy