Webview narzędzia dla deweloperów

Microsoft aktualizuje narzędzia dla deweloperów – będzie wygodniej

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft jest zachwycony liczbą pozytywnych opinii, pytań i poziomem zaangażowania społeczności programistów od czasu pierwszego wydania WebView2. Od tego czasu wydano 7 zaktualizowanych pakietów SDK z nowymi funkcjami i poprawkami błędów wynikającymi z opinii użytkowników. Zaktualizowane narzędzia dla deweloperów z pewnością przyczynią się do jeszcze lepszych aplikacji w ekosystemie Microsoftu.

Zobacz także: Apple króluje na rynku smartwatchy, nic dziwnego

Narzędzia dla deweloperów – aktualizacja

Webview narzędzia dla deweloperów

Dzisiaj Microsoft udostępnił cztery nowe aktualizacje dotyczące WebView2:

  • Zestaw SDK aplikacji dla systemu Windows — podgląd publiczny WebView2,
  • WebView2 na WinUI2 (UWP) Public Preview,
  • Wdrożenie WebView2 Runtime,
  • Pomocnik protokołu Chrome DevTools (CDP).

Windows App SDK (podgląd publiczny): WebView2 jest teraz dostępny w Windows App SDK. Możesz odwiedzić witrynę Windows App SDK, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpocząć tworzenie aplikacji dla systemu Windows.

WebView2 na WinUI2 [Obsługa UWP] (Podgląd publiczny): Microsoft otrzymał opinie od kilku klientów na temat obsługi WebView2 w ich istniejących aplikacjach UWP opartych na WinUI2, a następnie pracował z zespołem WinUI, aby przenieść kontrolkę WebView2 do WinUI2. Będzie to sposób na przyjęcie WebView2 przez aplikacje platformy UWP działające na komputerach stacjonarnych. Deweloperzy cieszą się na samą myśl usłyszenia opinii od użytkowników i zamierzają aktualizować tę wersję w pierwszej połowie 2022 roku.

Wdrożenie środowiska wykonawczego WebView2: Microsoft pracował nad zwiększeniem dostępności środowiska wykonawczego WebView2 na komputerach z systemem Windows. Teraz gigant ogłasza dwie aktualizacje dotyczące tego wysiłku. Po pierwsze, WebView2 Runtime będzie skrzynką odbiorczą na komputerach z systemem Windows 11. Po drugie, deweloper widzi, jak wiele aplikacji, w tym Microsoft Office, zaczyna wdrażać środowisko wykonawcze WebView2 wraz ze swoimi aplikacjami. Do tej pory WebView2 Runtime zostało zainstalowane na ponad 200 milionach urządzeń z systemem Windows! Zwiększona wszechobecność WebView2 Runtime ułatwi wdrażanie aplikacji WebView2 w preferowanym trybie dystrybucji Evergreen.

WebView2 CDP Helper (wersja zapoznawcza): Wydano rozszerzenie WebView2 CDP, aby ułatwić programistom platformy .NET korzystanie z interfejsów API CDP w ich aplikacjach WebView2. CDP, Chrome DevTools Protocol, to zestaw interfejsów API Chromium Open Source tradycyjnie używanych do instrumentacji, inspekcji, debugowania i profilowania przeglądarek opartych na Chromium. Deweloperzy WebView2 mogą skorzystać z tych interfejsów API, aby dodać zwiększoną funkcjonalność wykraczającą poza obecny zakres dostępnych interfejsów API WebView2. Typowe przypadki użycia CDP to: zarządzanie plikami cookie (teraz włączone do WebView2), ulepszona emulacja, zrzuty ekranu i wiele więcej! Warto zapoznać się z niedawno wydanym samouczkiem CDP, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku korzystać z rozszerzenia WebView2 CDP. Microsoft czeka też na opinii użytkowników, w jaki sposób używają protokołu CDP, aby dodać dodatkowe funkcje do swoich aplikacji!

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy