Microsoft Windows 10 21H1 błędy - koniec problemów z procesorem

Aktualizacja Windows 10 21H2 zbliża się. Microsoft łata niewydany update

3 minuty czytania
Komentarze

Aktualizacja Windows 10 21H2 będzie ostatnią dla tego systemu. W 2022 roku i później możemy spodziewać się jedynie niewielkich łatek zabezpieczeń, ale o nowych funkcjach platformy należy zapomnieć. Przy okazji – Microsoft już zapowiedział datę premiery Windows 11.

Aktualizacja Windows 10 21H2 na ostatniej prostej

Koniec wsparcia Twój aktualizacja Windows 10 21H2

Microsoft stara się jak może i łata kolejne błędy Windowsa 10. Tym razem pojawił się build 19044.1202 dla Windows 10 21H2. Ta aktualizacja będzie automatycznie oferowana niejawnym testerom systemu Windows, którzy już korzystają z systemu Windows 10 w wersji 21H2 w kanale podglądu wersji. Dla niejawnych testerów, którzy jeszcze nie korzystają z systemu Windows 10 w wersji 21H2 — update ten jest oferowany za pośrednictwem środowiska „poszukiwacza” w witrynie Windows Update i TYLKO dla niejawnych testerów, którzy zostali przeniesieni z kanału wersji beta do kanału podglądu wersji, ponieważ ich komputer nie spełniał wymagań sprzętowych Windows 11. Oznacza to, że niejawni testerzy będą musieli przejść do Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Windows Update i wybrać pobranie i zainstalowanie systemu Windows 10 w wersji 21H2.

Zobacz także: Apple króluje na rynku smartwatchy, nic dziwnego

Aktualizacja wprowadza jedną zmianę:

  • Rozwiązano problem, który powodował, że strona ustawień Windows Update przestawała odpowiadać po pobraniu opcjonalnej aktualizacji.

Aby sprawdzić i zobaczyć, czy używasz systemu Windows 10 w wersji 21H2, po prostu wpisz „winver” w polu wyszukiwania systemu Windows na pasku zadań. Powinno wyskoczyć okienko z posiadaną wersją Windows 10.

Co w aktualizacji 21H2?

Wersja 21H2 będzie ostatnią dużą aktualizacją Windows 10. Jednak po słowie „duża” nie spodziewajcie się ogromnych zmian. Te będą nikłe. Windows 10 w wersji 21H2 będzie miał określony zestaw funkcji skoncentrowanych na produktywności i bezpieczeństwie, uszeregowanych według potrzeb użytkowników. Nowe funkcje skoncentrowane na produktywności, zarządzaniu i bezpieczeństwie obejmują:

  • Dodanie obsługi standardów WPA3 H2E w celu zwiększenia bezpieczeństwa Wi-Fi,
  • Windows Hello dla firm wprowadza nową metodę wdrażania o nazwie zaufanie do chmury, która obsługuje uproszczone wdrożenia bez hasła,
  • Obsługa obliczeń GPU w podsystemie Windows dla systemu Linux (WSL) i wdrożeniach Azure IoT Edge dla systemu Linux w systemie Windows (EFLOW) na potrzeby uczenia maszynowego i innych przepływów pracy wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Biorąc pod uwagę kontynuację zwiększonego zaangażowania komputerów w zdalną i hybrydową naukę oraz pracę, Microsoft dostarczy Windows 10 w wersji 21H2 z wykorzystaniem technologii serwisowej (takiej jak ta używana w procesie comiesięcznych aktualizacji). W przypadku użytkowników indywidualnych lub komercyjnych z urządzeniami w wersji 2004 lub nowszej, aktualizacja systemu Windows 10 do wersji 21H2 zapewni szybką instalację. Ponieważ ta wersja systemu Windows 10 jest przeznaczona na drugą połowę 2021 r., wersje Home i Pro wersji 21H2 będą objęte 18-miesięcznym serwisowaniem, a edycje Enterprise i Education będą miały 30-miesięczny serwis. Ponadto w tym samym czasie Microsoft uruchomi również kolejną wersję systemu Windows 10 Long-Term Servicing Channel (LTSC) opartą na wersji 21H2 i będzie ona obsługiwana przez pięć lat.

Źródło: Microsoft

Motyw