Bose QuietComfort 45

Nowe słuchawki Bose QuietComfort 45 – jeszcze lepszy dźwięk i bateria

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Następca bardzo popularnych słuchawek Bose QC35 zadebiutował dzisiaj, choć wysyłka urządzeń do klientów rozpocznie się 20 września. Długo wyczekiwane QuietComfort 45 oferują ulepszoną technologię redukcji szumów i ładowanie przez USB-C. Zostały także wyposażone w nowy tryb Aware, pozwalający na dopuszczenie części dźwięków pochodzących z otoczenia oraz lepszą izolację głosu, ułatwiającą prowadzenie rozmów. Słuchawki będą dostępne od 30 września w cenie 1 599 PLN, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się już 1 września na stronie Bose.pl i u wybranych sprzedawców. Wygląda na to, że w ofercie znajdą się poniżej flagowego modelu Noise Cancelling 700.

Zobacz także: Nowe funkcje iPhone 13, które mogliście przegapić

Nowe słuchawki Bose QuietComfort 45 – jeszcze lepszy dźwięk i bateria

Prawie cztery lata po debiucie Bose QuietComfort 35 II amerykańska marka wypuściła następcę o numerze 45. Nowa generacja występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz białej. Design w zasadzie nie został zmieniony – nieco go odświeżono, ale otrzymaliśmy kilka znaczących ulepszeń. 

Bose QuietComfort 45

Nowością w Bose QuietComfort 45 jest wreszcie port USB-C, a akumulator zapewnia do 24 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu. QC45 oferuje również ulepszony dźwięk w rozmowach dzięki dodaniu czwartego mikrofonu. 

Jeszcze lepsza jakość dźwięku

QC45 zyskały nowe technologie Bosearchitekturę TriPort oraz zoptymalizowany pod kątem głośności korektor Active EQ. Odtwarzają one niezwykle wierne brzmienie. Autorska konstrukcja TriPort zapewnia wentylację muszli słuchawek, aby zwiększyć głębię i pełnię brzmienia, bez wpływu na gabaryty urządzenia. W rezultacie otrzymujemy lepszy dźwięk z lżejszego i bardziej wygodnego urządzenia. Zoptymalizowany pod kątem głośności korektor Active EQ wzmacnia tony wysokie i niskie, aby utrzymać tę samą wysoką wierność brzmienia bez względu głośność odtwarzania. Basy są niezmienne nawet przy cichym odtwarzaniu, a muzyka pozostaje wyraźna nawet przy dużej głośności. 

Bose QuietComfort 45

Godny następca rewelacyjnych QC35

Aktywna redukcja szumów jest nadal dostępna i ma dwa tryby – Quiet i Aware. W przypadku pierwszego mikrofony wewnątrz i na zewnątrz nauszników łączą się z opatentowanym układem cyfrowym, aby wykrywać, mierzyć i reagować na więcej niechcianych dźwięków w zakresie częstotliwości średnich — tych, które zwykle można znaleźć w pociągach podmiejskich, zatłoczonych biurach i kawiarniach. Redukcja szumów Bose aktywuje się w natychmiastowo, aby zapewnić całkowite wyciszenie lub możliwość słuchania muzyki, podcastów czy filmów z realistyczną czystością dźwięku i odwzorowaniem szczegółów, bez rozpraszania uwagi. W trybie Aware słuchawki QC45 pozwalają na dopuszczenie pełni dźwięków pochodzących z otoczenia.

Bose QC45

Na prawej muszli znajdują się cztery przyciski: zwiększania i zmniejszania głośności, zasilania i parowania Bluetooth, a także jeden do odbierania i kończenia połączeń, odtwarzania i wstrzymywania muzyki oraz dostępu do natywnych funkcji VPA. Na lewej muszli znajduje się kolejny przycisk służący do przełączania trybów oraz wyciszania mikrofonu podczas rozmów. Aplikacja Bose Music oferuje dodatkową pomoc w konfiguracji i użytkowaniu, w tym w zakresie połączeń Multi-point obsługiwanych przez Bluetooth 5.1 dla urządzeń z systemami iOS i Android, a także funkcję Bose SimpleSync™ umożliwiającą parowanie QC45 ze głośnikami Bose Soundbar dla maksimum prywatnego doświadczenia podczas oglądania filmów.

Pełne naładowanie zajmuje 2,5 godziny, a szybkie 15-minutowe doładowanie zapewnia do trzech godzin odtwarzania muzyki.

Bose QuietComfort 45

Słuchawki Bose znane są od lat z niesamowitej wygody. Nie inaczej jest tym razem. Gładkie, pozbawione fałd poduszki, miękka skóra syntetyczna oraz minimalna siła nacisku mają pozwolić nam zapomnieć, że w ogóle mamy słuchawki na głowie — nawet po wielu godzinach słuchania.

Bose QuietComfort 45

Odporny na uderzenia nylon z włóknem szklanym wzmacnia pałąk, aby chronić go przed upadkami i odkształceniami. Specjalne metalowe zawiasy sprawiają, że każdy punkt obrotu pozostaje stabilny i wytrzymały. Miękka skóra syntetyczna na obu poduszkach i na górze wewnętrznej części pałąka zapewnia wygodę przez cały dzień.

Nowy tryb Aware w Bose QuietComfort 45

Tryb Aware sprawia, że dźwięki wokół nas są rejestrowane przez mikrofony i wiernie odtwarzane w słuchawkach. Dzięki temu utrzymamy pełny kontrakt z otoczeniem. Słyszymy wtedy jednocześnie muzykę i świat wokół. Oczywiście konkurencja od dawna oferuje podobne rozwiązania, ale cieszy że wreszcie Bose to zauważyło. 

Źródło: Bose, GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy