Funkcje iPhone 13

Nowe funkcje iPhone 13, które mogliście przegapić

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Już za kilka tygodni Apple ogłosi iPhone 13. Plotek, przecieków i doniesień o tym, co firma z Cupertino ma w zanadrzu, jest sporo, a niektóre są bardziej wiarygodne niż inne. Informacje o kolejnym telefonie Tima Cooka i spółki zwykle pojawiają się na początku roku, co oznacza, że ​​mogą zostać zapomniane w miarę upływu miesięcy i zbliżania się do premiery. Plany dotyczące ulepszeń mogą jednak ulec zmianie w trakcie procesu rozwoju, więc niektóre starsze mogą okazać się niezbyt trafione. Oto funkcje iPhone 13, które możemy zobaczyć, a mogliście o nich zapomnieć.

Zobacz także: Szykuj oszczędności – cena iPhone 13 zawstydzi Twój portfel

Nowe funkcje iPhone 13, które mogliście przegapić

Apple planuje nową opcję matowego czarnego koloru dla iPhone 13 Pro i 13 Pro Max, zgodnie z plotką, która pojawiła się w marcu tego roku. Sugeruje ona, że odcień aktualnej wersji grafitowej może zostać nieco zmieniony, a będzie ciemniejszy i wykończony w kolorze czarnym matowym. Zgodnie z tą samą plotką, Apple może również planować kolor brązowy, która może być ulepszoną wersją obecnej opcji złotej. Plotka pochodzi od Maxa Weinbacha, który dokładnie poinformował w styczniu zeszłego roku, że linia iPhone’ów Pro na rok 2020 otrzyma kolor granatowy. 

Firma oferowała w przeszłości nowe opcje kolorów praktycznie co roku. Co więcej, biorąc pod uwagę, że nie spodziewamy się w tym roku żadnych znaczących zmian projektowych, oferowanie nowych lub ulepszonych opcji kolorystycznych może być sposobem, aby pomóc odróżnić nowsze telefony od starszych.

Funkcje iPhone 13

Koniec z odciskami palców na bokach smartfona

Jedną z charakterystycznych cech iPhone 12 był powrót do kanciastych kształtów. W modelach 12 Pro i 12 Pro Max krawędzie są ze stali nierdzewnej, a klienci szybko przekonali się, że telefony mogą być bardzo podatne na niezbyt estetyczne pozostawanie odcisków palców i smug.

Zdając sobie z tego sprawę, Apple planuje nową powłokę chroniącą przed śladami odcisków palców na krawędziach ze stali nierdzewnej w nadchodzących iPhone’ach. Chociaż nie podano żadnych konkretnych szczegółów, powłoka może być częścią zaktualizowanego procesu produkcyjnego, pomagając zmniejszyć widoczność odcisków palców i smug w codziennym użytkowaniu.

Funkcje iPhone 13

Ulepszone MagSafe – w końcu to nadzieja na przyszłość

Wraz z iPhone 12 w zeszłym roku spółka Tima Cooka Apple wprowadziła MagSafe. To rozwiązanie w wersji dla smartfonów otwiera szeroki zakres możliwości mocowania akcesoriów z tyłu urządzenia. Gigant wydał spory asortyment etui, akumulator – zobaczyliśmy też inne elementy dla ekosystemu. Jednak ponoć w niektórych przypadkach klienci stwierdzili, że magnesy są słabe. Mówi się, że w iPhone 13 mają być one wzmocnione.

Oczekuje się, że Apple usunie Lightning ze smartfonów za kilka lat, a MagSafe wydaje się być rozwiązaniem na przyszłość bez portów. W związku z długoterminowym zamiarem, aby klienci w coraz większym stopniu polegali na magnetycznym rozwiązaniu Tim Cook i spółka będą musieli upewnić się, że magnesy i technologia są zgodne ze standardami.

Funkcje iPhone 13

Nowe funkcje aparatu iPhone 13 Pro

W ciągu ostatnich kilku lat Apple mocno naciskało na poprawę jakości obrazu i możliwości fotograficznych iPhone’a. W ubiegłym roku firma skupiła się na fotografii przy słabym oświetleniu, dzięki LiDAR, ulepszonym obiektywom i zaawansowanemu przetwarzaniu sygnału obrazu. W tym roku usłyszeliśmy wiele informacji o ulepszeniach aparatu, które zaplanowano dla nowych modeli, w tym ProRes i tryb portretowy dla filmów.

Dodatkowo Apple ma skupić się na astrofotografii lub fotografii astronomicznej dla nadchodzącej generacji. Plotka z lutego sugerowała, że ​​„trzynastka” automatycznie wykryje, kiedy użytkownik wskazuje niebo i odpowiednio dostosuje ekspozycję i inne ustawienia aparatu.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy