Najszybsza najlepsza przeglądarka Chrome Edge Firefox Vivaldi Avast Opera Safari Brave

[SPT #172] Najlepsza przeglądarka 2021 roku nie musi być najszybsza

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Wakacje już praktycznie się skończyły. Za oknem deszcz, który przypomina o jesieni, a nie o lecie. Jeśli w czasie przygotowań do szkoły i pracy zapomnieliście zajrzeć na nasz portal, to teraz jest szansa, żeby to nadrobić. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia. W tym tygodniu dużo dywagacji na temat: czy najlepsza przeglądarka musi być najszybsza.

Pochwała – najlepsza przeglądarka?

Najszybsza przeglądarka 2021 roku. Nadal nie mogę się nadziwić, dlaczego użytkownicy surfujący po Internecie wciąż korzystają z Chrome. Na rynku jest bowiem naprawdę duża liczba przeglądarek, które pożerają mniej zasobów i jednocześnie mają znacznie więcej funkcji. Chociażby Microsoft Edge bije Chrome’a pod każdym względem, także szybkości działania. Program Microsoftu zajął drugą lokatę w teście przeglądarek. Na pierwszym miejscu znalazło się Safari, które w ekosystemie Apple działa naprawdę wyśmienicie. Które przeglądarki zajęły kolejne lokaty? Zapraszam do mojego wpisu. Jedno jest jednak pewne – najlepsza przeglądarka wcale nie musi być najszybsza. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność i zarządzanie zasobami.

OnlyFans zmienia zasady… albo i nie. W zeszłym tygodniu OnlyFans zapowiedziało koniec pornografii na portalu. Zaledwie kilka dni temu zostały opublikowane nowe wytyczne i zasady. Prezes spółki tłumaczył nawet, dlaczego zdecydowano się zabronić erotyki i płatnej prostytucji. Tego typu treści miały zniknąć już na początku października. Okazuje się jednak, że tak się nie stanie, ponieważ OnlyFans ponownie zmieniło narrację w tej kwestii.

Galaxy Z Fold 3 sprzedaje się świetnie. Jest to naprawdę dobry moment, żeby ostatecznie zapomnieć o serii Galaxy Note. Nie rozumiem wszelkich petycji i płaczu, żeby ta seria miała wrócić. Spadająca liczba sprzedanych egzemplarzy mówi sama za siebie – ludzie nie chcą „notatników”. Urządzenia te są w niewielkim stopniu zróżnicowane względem serii Galaxy S. Co innego, jeśli mówimy o Galaxy Fold. Cieszy mnie, że Z Fold 3 sprzedaje się dobrze. Urządzenie to potrafi o wiele więcej niż dotychczasowe Note’y i śmiało może je zastąpić w portfolio Samsunga.

Songs of Conquest to następca Heroes of Might and Magic 3? Grafika i rozgrywka aż krzyczą, że mamy do czynienia z grą bardzo podobną do popularnej serii. Gracz będzie miał do dyspozycji 4 frakcje na start. Rozgrywka polega na toczeniu bitew, rozbudowie miast i podbijaniu wrogich terenów – czyli to wszystko, co fani serii HoMM pokochali. Kiedy gra zadebiutuje? Zapraszam do powyżej zamieszczonego linka.

Krytyka

iPhone 13 będzie nudny. Nie warto czekać na ten model, ponieważ będzie to najmniejsza zmiana względem poprzednika od lat. Mniejszy notch, czy nowy moduł aparatu ultraszerokokątnego nie przekonują mnie. To za mało, aby przyciągnąć klienta. Lepiej zainwestować w świetnego iPhone’a 12 lub poczekać na rewolucyjną „czternastkę”. Dopiero tam czekają nas naprawdę duże zmiany. Przykładowo – może pojawić się tu w końcu zoom peryskopowy lub nawet Face ID pod ekranem.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy