Nowość ISO data premiery Windows 11 będzie szybszy

Microsoft zmienia wymagania Windows 11. Pecety już szykują wiatraki

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Dzisiejszy wpis na blogu Microsoft zawiera dwie aktualizacje: po pierwsze, update dotyczący minimalnych wymagań systemowych systemu Windows 11. Po drugie, informacje o zaktualizowanej aplikacji PC Health Check, która jest teraz dostępna dla niejawnych testerów systemu Windows.

Microsoft słucha opinii o Windows 11 i zmienia wymagania

Po wielu testach i opiniach użytkowników Microsoft doszedł do wniosku, że: wybrane kompatybilne procesory 64-bitowe, 4 GB pamięci, 64 GB pamięci masowej, bezpieczne uruchamianie UEFI, wymagania dotyczące grafiki i TPM 2.0 – to odpowiednie minimalne wymagania systemowe.

Zobacz także: Edytor PDF w Microsoft Edge – zapomnij o Adobe

Nowość ISO Windows 11

Microsoft zidentyfikował zestaw modeli komputerów, które działają na procesorach Intel 7. generacji. Te pecety spełniają zasady, których pierwotnie nie uwzględniono w minimalnych wymaganiach systemowych. Na podstawie tych ustaleń rozszerzono listę zgodnych procesorów 64-bitowych o następujące elementy:

  • Intel® Core™ X-series, Xeon® W-series,
  • Intel® Core™ 7820HQ (tylko wybrane urządzenia, które są dostarczane z nowoczesnymi sterownikami opartymi na zasadach projektowania Declarative, Componentized, Hardware Support Apps (DCH), w tym Surface Studio 2).

Co kierowało Microsoftem, jeśli chodzi o nowe wymagania systemowe? Oto 3 powody:

  • Niezawodność: urządzenia, które nie spełniają minimalnych wymagań systemowych, miały o 52% więcej awarii trybu jądra. Urządzenia, które spełniają minimalne wymagania systemowe, były w 99,8% wolne od awarii.
  • Bezpieczeństwo: Windows 11 podnosi poziom bezpieczeństwa systemu, poprawiając domyślną konfigurację zabezpieczeń w celu zwalczania nasilających się cyberataków. Związane jest to z miliardami sygnałów pochodzących z analizy zagrożeń firmy Microsoft, a także od wiodących ekspertów ds. bezpieczeństwa, takich jak NSA, brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Kanadyjskie Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego..
  • Kompatybilność: ludzie coraz częściej używają swoich komputerów do wideokonferencji, produktywności i gier. Aby mieć pewność, że na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 11 można uruchomić podstawowy zestaw aplikacji spełniających te potrzeby, ustalono minimalne wymagania systemowe, aby były zgodne z niektórymi najczęściej używanymi aplikacjami.

Nowe PC Health Check

Dzisiaj udostępniono niejawnym testerom systemu Windows zaktualizowaną wersję zapoznawczą aplikacji PC Health Check. Nowa wersja rozszerza funkcjonalność sprawdzania wymagań o bardziej kompletne i ulepszone komunikaty oraz linki do odpowiednich artykułów pomocy technicznej, które zawierają potencjalne kroki naprawcze.

PC Health Check Microsoft Windows 11

W nadchodzących tygodniach Microsoft będzie aktualizować aplikację PC Health Check, aby zidentyfikować prawidłowe systemy z nowo dodanymi procesorami Intel, zanim narzędzie zostanie udostępnione szerszej społeczności.

Większość użytkowników przejdzie na Windows 11?

Microsoft twierdzi, że większość osób posiadających kwalifikujące się urządzenia zdecyduje się na przejście na system Windows 11, aby doświadczyć wszystkich nowych innowacji w zakresie łączności, produktywności, kreatywności i zabawy, które ma do zaoferowania. Dla tych, którzy używają komputera, którego nie można uaktualnić i którzy nie są gotowi na przejście na nowe urządzenie, Windows 10 jest właściwym wyborem.

Microsoft zamierza wspierać Windows 10 do 14 października 2025 r.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy