ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Songs of Conquest

Songs of Conquest to następca Heroes of Might and Magic 3. Będzie hit?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Heroes of Might and Magic 3 to kultowa gra strategiczna, która do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Lubiłem tę grę, jednak bardziej do gustu przypadły mi: HoMM 4, a przede wszystkim HoMM 5. Wygląda na to, że HoMM 3 będzie miał spadkobiercę w postaci gry Songs of Conquest. Warto się zainteresować tytułem.

Zobacz także: Oto najszybsza przeglądarka 2021 roku – test 8 programów

Songs of Conquest – o grze

Songs of Conquest to turowa gra strategiczna inspirowana klasyką lat 90.

Songs of Conquest

Poprowadź potężnych magów zwanych Dzierżycielami i wyrusz na nieznane ziemie. Walcz z armiami, które odważą się ci przeciwstawić i poluj na potężne artefakty. Świat jest gotowy do wzięcia – chwyć go!

– czytamy na oficjalnej stronie gry.

Główne cechy gry to:

  • Piękne i duże mapy z różnorodnymi wrogami i cennymi łupami. Możesz zapuszczać się w kontrastujące biomy z unikalnymi wrogimi frakcjami, środowiskami i polami bitew,
  • Zarządzanie zasobami i powiększanie królestwa. Możesz zaplanować swoje miasta, aby pasowały do Twojego stylu gry – czy użyjesz brutalnej siły, magii, czy kombinacji obu? Istnieje wiele dróg do dominacji nad światem.
  • Głęboki system walki wykorzystujący zdolności żołnierzy i potężną magię. Możesz połączyć oddziały, aby zmaksymalizować dostępne zaklęcia i potencjał obrażeń. Wykorzystaj pole bitwy na swoją korzyść, zajmując wzniesienia i chroniąc wąskie gardła. System walki też przypomina ten znany z Heroes 3, ale jest nieco bardziej rozbudowany.

Mimo tego, że wiele mediów już ochrzciło tytuł jako spadkobiercę HoMM 3, to przyznam, że bajkowe obrazki przypominają mi nawet Heroes of Might and Magic 2. Popatrzcie tylko na te obrazki i wideo z gameplaya.

Songs of Conquest

Minusem jest fakt, że na początku dostępne będą jedynie tylko 4 nacje:

  • Arleon – pozostałości imperium, teraz podzielonego na walczące Baronie, w których silni rosną, a o słabych zapomniano. Rycerze łączą się w niełatwym porozumieniu z Faey, magicznymi stworzeniami z głębokich lasów. Ale nawet strach przed Faey nie powstrzyma chłopskich buntów. W Arleon porządek jest wymuszany ostrym toporem.
Arleon
  • Barya – nacja zrzuciła łańcuchy Imperium i sprzymierzyła się z Harimą, tworząc niezależne państwa kupieckie. Teraz umowy są prawem i każdy, człowiek czy Harima, może powstać dzięki swoim układom i uczynkom. Sztuka majsterkowiczów sprawia, że są o krok przed wrogami, a dźwięk Piekielnego Oddechu przynosi przerażenie wszystkim.
Barya
  • Rana – mieszkańcy bagien, rozproszeni przez wrogów, a czasami zniewoleni. Ale pojawił się tajemniczy Dzierżyciel, który zjednoczył lud z Bagien, aby na nowo odkryć ich prawdziwą siłę. Okrutni Niszczyciele, mądre Cheluny, a nawet tajemnicza Eth’dra, wszyscy stawią się na wołanie Dzierżyciela, a świat zadrży, słysząc ich ryk.
Rana
  • Barony of Loth – Loth, podupadająca baronia, przyjmuje obietnicę Niewidzialnego Społeczeństwa, by przywrócić wspaniałe dni pokoju i imperium. Kultyści i uczeni przekopują stare miejsca bitew w poszukiwaniu tajemnych artefaktów i wzywają legiony Przymierza, by znów służyły. Loth wzniesie się do swojej dawnej chwały, nawet jeśli oznacza to wskrzeszenie umarłych.
Barony of Loth

Inne informacje i termin premiery

W grę będzie można grać zarówno w trybie single, jak i multiplayer. Tytuł będzie zawierał edytor poziomów, dzięki któremu gracz będzie mógł tworzy mapy czy nawet kampanie. Tych oczywiście nie zabraknie na starcie – można szykować się na ciekawą historię i długą rozgrywkę.

Songs of Conquest

Niecierpliwi fani będą musieli uzbroić się jednak w… cierpliwość. Soul of Conquest ma zadebiutować dopiero w marcu 2022 roku. Gra pojawi się na platformach Steam, Gog oraz Epic Games Store. Tytuł zostanie wydany przez Coffee Stain Publishing, a za produkcję odpowiada Lavapotion.

Źródło: songofconquest

    Sprawdź najnowsze wpisy